.
.
.

میلیاردر مدافع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ۱۹٪ ثروتش را از دست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میلیارد حامی بزرگترین کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پس از همه پرسی پنجشنبه ۲۳ ژوئن، ۱۹درصد ثروت خود را از دست داد.
مجموع زیان‌هایی که ۴۰۰ ثروتمند اول دنیا پس از همه‌پرسی بریتانیا دیدند، به ۱۲۷.۴ میلیار دلار رسید.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، میلیاردهای جهان، حدود ۳.۲٪ ثروت خود را از دست دادند. ۱۵ ثروتمند اول بریتانیا، حدود۵.۵ میلیار دلار از ثروت‌های خود را باختند.

پس ازنتایج همه‌پرسی بریتانیا، امانکو اورتگا ثروتمندترین مرد بریتانیا، بیش از ۶ میلیارد دلار آمریکا از دست داد.

به نوشته بلومبگر، ثروت‌های بیل‌گیتس رئیس شرکت مایکروسافت و جف بیزوس بنیانگذار سایت آمازون، بیش از یک میلیارد دلار کاهش یافت.

اما پیتر هارگریفز، مرد بورس بریتانیا، بیشترین زیان را داد. او یک روز پس از همه پرسی یعنی جمعه ۲۴ ژوئن، ۱۹ درصد ثروت خود را از دست داد.

هارگریفز، بیشترین کمک را برای کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا جمع آوری کرده بود. خود او نیز ۳.۲ میلیون پوند انگلیس به این کمپین کمک کرده بود.

اما جورج سوروس که پیشتر نسبت به پیامدهای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هشدار داده بود و گفته بود باعث رکود بزرگ در اقتصاد این کشور خواهد، به نظر می‌رسد بر میزان ثروتش هم افزوده شد زیرا او پیش از همه‌پرسی، اقدام به سرمایه‌گذاری در صنعت طلا کرد.

فیلیپ گرین صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای توشاپ، حدود ۳۵۹ میلیون پوند انگلیس از دست داد. دلیل هم کاهش شدید ارزش پوند است.

بزرگترین کاهش شاخص در تاریخ

شاخص سهام FTSE!100 بیش از ۱۰۰ میلیارد پوند انگلیس کاهش یافت. این بزرگترین بحرانی است که در بازاری بریتانیا در تاریخ روی می‌دهد.

پس از همه‌‌پرسی، بانک انگلیس اعلام کرد که «گام‌های لازم»‌را برای تضمین ثبات مالی بریتانیا بر خواهد داشت.

اما بانک‌های HSBC وGoldman Sachs تهدید کردند که معامله‌های بانکی خود را به خارج از بریتانیا منتقل خواهند کرد.