.
.
.

6 عضو موسس اتحادیه اروپا عواقب خروج بریتانیا را در برلین بررسی می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه آلمان روز جمعه 24 ژوئن 2016 طی بیانیه ای اعلام کرد، وزیران خارجه شش موسسه اتحادیه اروپا روز شنبه در برلن جلسه خواهند داشت. این نشست برای بحث و بررسی عواقب ناشی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برگزار شده است.

در بیانیه‌ای آمده است، فرانک والتر وزیر خارجه آلمان شنبه ژوئن 25 برای بحث و بررسی مسائل روز کشورهای اتحادیه اروپا با ژان مارک ايرولت وزیر امور خارجه فرانسه، برت كوندرز، وزیر خارجه هلند، پائولو جنتيلونی وزیر خارجه ایتالیا، ديدييه رينديرز وزیر خارجه بلژیک، و ژان آسلبورن وزیر خارجه لوکزامبورگ دیدار خواهد کرد.

برخی از هلندی‌ها و فرانسوی‌ها نیز خواستار خروج از اتحادیه اروپا شدند

خبرگزاری فرانسه روز جمعه در خبری فوری از لاهه گزارش داد که سیاستمدار راست افراطی و ضد مسلمانان هلند بعد از اعلام نتیجه همه پرسی در انگلیس خواستار خروج کشورش از اتحادیه اروپا شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گریت ویلدرس سیاستمدار افراط گرای هلندی امروز از نتیجه همه پرسی در انگلیس استقبال کرد و گفت، از طرح برگزاری همه پرسی مشابه در کشورش برای خروج از این اتحادیه حمایت می کند.

وی با صدور بیانیه ای اعلام کرد:«ما می خواهیم مسئول کشور، پول و مرزهای خودمان باشیم و سیاست های خودمان را در زمینه مهاجرت داشته باشیم، بنابراین چنانچه روزی نخست وزیر شوم، یک همه پرسی مشابه انگلیسی ها در هلند برگزار خواهم کرد».

ویلدرس مردم کشورش را مستحق برگزاری یک همه پرسی مشابه انگلیس دانست و خواستار تصمیم گیری سریع آنان برای ادامه عضویت کشورشان در اتحادیه اروپا شد.

نامزد پست نخست‌وزیری هلند نیز اعلام کرد در صورتی که در انتخابات پیشرو به پیروزی دست یابد، رفراندوم خروج از اتحادیه اروپا را در هلند برگزار خواهد کرد.

براساس این گزارش، نتیجه یک نظرسنجی تلویزیونی از جامعه هلند حاکی است که 54 درصد از مردم این کشور نیز از برگزاری همه پرسی برای خروج کشورشان از اتحادیه اروپا حمایت می کنند.

در فرانسه نیز ساعاتی پس از انتشار خبر پیروزی هواداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، حزب راست‌گرای افراطی «جبهه ملی» برگزاری رفراندوم خروج این کشور از اتحادیه اروپا را خواستار شد.