.
.
.

حمله مسلحانه به مجتمع سینمایی در غرب آلمان و کشته شدن مهاجم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های آلمان پنجشنبه ۲۳ ژوئن گزارش داده‌اند که یک مرد مسلح در حالی که نقاب به صورت داشت، اقدام به تیراندازی در مجتمع سینمایی فیرنهایم در غرب آلمان در نزدیکی فرانکفورت کرد اما پس از آن نیروهای پلیس موفق شدند او را بکشند.

وزیر کشور آلمان اعلام کرد که این مهاجم مسلح، دچار اختلال عقلی بود.

نیروهای پلیس به سرعت به مجتمع سینما یورش برده و مهاجم مسلح را که سعی می‌کرد اقدام به گروگان‌گیری کند، کشتند. مقام‌های محلی می‌گویند که تیراندازی، منجر به کشته یا زخمی شدن هیچکس جز مهاجم مسلح نشده است.

روزنامه «مانهایمر مورگن» به نقل از وزیر کشور استان هیسه آلمان گزارش داده بود که مهاجم مسلح، در مجتمع سینمایی شهر فیرنهایم در غرب آلمان آتش گشود و پس از آن توسط نیروهای پلیس کشته شد. این گزارش تاکید کرده است که هیچ نشانه‌ای از آسیب رسیدن به شخصی دیگر وجود ندارد. روزنامه‌های «بیلد» و «فرانکفورتر الگماینه تسایتونگ» هنگان حادثه نوشته بودند که نیروهای ویژه در مسیر خود برای رسیدن به محل جرم است و ده‌ها تن فریاد کنان از مجتمع سینمایی فرار کردند.

منابع پلیس تمام گزارش‌های منتشره از کشته یا زخمی شدن افرادی در اثر تیراندازی مهاجم مسلح را رد کردند. این در حالی است که ابتدا برخی از رسانه‌ها از زخمی شدن ۲۰ تا ۵۰ تن و همچنین گروگان گیری توسط مهاجم خبر داده بودند.

روزنامه «فرانکفورتر الگماینه تسایتونگ» به نقل از منابع نزدیک به پلیس نوشته است که مهاجم «مقادیر زیادی اسلحه به همراه داشت» و ساعت ۳ به وقت محلی، وارد مجتمع سینمایی شد. این روزنامه به نقل از شاهدان عینی نوشته بود که شماری از مردم در اثر تیراندازی زخمی شدند.