فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انتخاب دی‌کاپریوی "سفیدپوست" برای نقش مولانا بحث‌انگیز شد

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  بنا به گزارش ها دیوید فرانزوی، سناریو نویس فیلم "گلادیاتور" قصد دارد فیلمی از زندگی مولانا جلال الدین رومی، شاعر مسلمان و صوفی بسازد، و لیوناردو دوکاپریو قرار است تا نقش مولانا را بازی کند.

  این خبر موجی از اعتراض در سایتهای اجتماعی را به همراه داشت و بسیار مخالفت خود را با هشتگ "رومی سفید نیست" در تویتر به اشتراک گذاشتند.

  کاربران تویتر نسبت به انتخاب دی کاپریو اعتراض داشتند و ادعا می کنند که رومی اصلا افغانی است و نمی تواند سفید پوست باشد. آنها برای این ادعای خود دلیلی ارائه نمی دهند، و از انتخاب یک هنرپیشه سفید پوست هالیوود برای ایفای این نقش ناراضی هستند.

  این مخالفان می گویند چرا برای شخصیت های تروریست در فیلمهای هالیوود از بازیگران سبزه استفاده می شود، ولی برای نمایش مولانا، شاعر معروف مسلمان، بازیگری سفیدپوست انتخاب شده است.

  البته هنوز بازیگری دوکاپریو قطعی نشده است، و بر اساس شایعات قرار است نقش شمس تبریزی، رفیق مولانا را هم رابرت داونی جونیور ایفا کند.

  به نوشته سایت بریتانیایی گاردین، دست اندرکاران این فیلم می گویند که می خواهند قالبهای سنتی سینمای غرب را در این فیلم که به زندگی شاعر صوفی قرن سیزدهم اختصاص دارد بشکنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران