فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پیروزی کلینتون در انتخابات مقدماتی در جزیره پورتوریکو

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  هیلاری کلینتون در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در جزیره «پورتوریکو»، با کسب اکثریت آراء برنی سندرز، رقیب هم حزبی‌اش، را شکست داد.

  شبکه‌های تلویزیونی "سی.ان .ان" و "ان.بی.سی"، روز دوشنبه در گزارش‌های خود خبر دادند که هیلاری کلینتون با کسب 64% از آراء در برابر 35% برنی سندرز، در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در پورتوریکو پیروز شده و با این پیروزی یک گام دیگر به نامزدی حزبش در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر 2016 آمریکا نزدیک‌تر شده است.

  کلینتون 68 ساله تا پیش از انتخابات مقدماتی در پورتوریکو تنها به رای شصت نماینده دیگر برای رساندن تعداد نمایندگان خود به حد نصاب لازم برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری هشت نوامبر یعنی 2383 نماینده نیاز داشت.

  این پیروزی قبل از آخرین سه‌شنبه بزرگ، که انتخابات مقدماتی در شش ایالت به ویژه کالیفرنیا و نیوجرسی برگزار می شود، به دست آمد.
  روز سه شنبه رقابت میان سندرز و کلینتون بر 694 نمایند بسیار جدی خواهد بود.

  نبرد انتخاباتی روز سه‌شنبه در کالیفرنیا، که سندرز تلاش‌های تبلیغاتی خود را بر آنجا متمرکز کرده است، سخت به نظر می رسد، اما کلینتون احتمالا به محض بسته شدن شعب رأی گیری در نیوجرسی در ساعت 20 به وقت محلی می تواند از نامزدی قطعی خود مطمئن شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران