.
.
.

خنثی کردن طرح حملات خونین به دوسلدرف آلمان و بازداشت 3 سوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستان فدرال آلمان روز پنج شنبه از خنثی کردن طرح حمله به مرکز شهر دوسلدورف و بازداشت سه سوری که گمان می رود از عناصر داعش باشند، خبر داد.

دادستانی در بیانیه خود گفته است: بر اساس نتایج تحقیقات افراد بازداشت شده، در فکر انجام حملات انتحاری در شهر تاریخی دوسلدورف، به سود گروه تروریستی داعش بوده اند.»

گروهی از 4 جوان سوری

دادستان عمومی فدرال آلمان گفته که 3 جوان سوری که احتمال با داعش در ارتباط هستند، به اتهام طرح ریزی برای انجام حملات انتحاری، بازداشت شده اند.

دادستان افزود که حمزه (27 ساله) و ماهود (25 ساله) عبدالرحمن ( 31 ساله) در ایالت های راین فستفالیا و براندنبرج و بادن فورتمبرج بازداشت شده اند.

دادستان گفته است مظنون چهارم که صالح نام دارد که مقامات پاریس را از این نقشه تروریستی مطلع کرده بود اکنون در فرانسه بازداشت است.

صالح و حمزه در بهار 2014 به گروه داعش پیوسته اند و از سوی رهبران این گروه برای انجام عملیات تروریستی مامور شده اند.

چگونگی انجام این طرح تروریستی:

بر اساس بیانیه دادستانی، صالح و حمزه برنامه ریزی کرده بودند که دو نفر خود را در خیابان پر رفت و آمد منفجر کنند و دیگر افراد گروه به تیر اندازی به سمت عابران و کشتن عابران اقدام کنند.

اما دادستان در عین حال گفت که هیچ نشانه ای دال بر اینکه این افراد عملا به اجرای نقشه خود اقدام کرده اند، وجود ندارد.

در حالی این گزارش منتشر می شود که پرونده پذیرش پناهندگان از سوی دولت آلمان به رهبری آنجلا مرکل، هنوز با مخالفت های شدیدی روبرو است.