فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نگرانی جهانی از ظهور یک باکتری مقاوم در برابر همه آنتی‌بیوتیک‌ها

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در آمریکا برای نخستین بار ابتلا به یک بیماری پیدا شد که باکتری آن در برابر تمام آنتی‌بیوتیک‌ها، مقاومت می‌کند، این در حالی است که بریتانیا، خواستار اجرایی شدن طرحی جهانی شد تا از شرکت‌های داروی سازی تولید کننده آنتی‌بیوتیک‌های جدید و اثر گذار، حمایت شود.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، مسئولانی در بخش بهداشت ایالات متحده آمریکا، پنجشنبه ۲۶ ماه می گفتند که برای نخستین بار، یک بیماری پیدا شد که باکتری آن در برابر تمام آنتی‌بیوتیک‌های موجود، مقاوم است. آن‌ها از انتشار این باکتری مرگبار، ابراز نگرانی کردند

  توماس فریدم مرید مرکز آمریکایی مبارزه با بیماری و پیشگیری از آن گفت: «با خطر ورود به جهان پس از آنتی‌بیوتیک‌ها مواجهیم».

  او افزود که زنی ۴۹ ساله که در ۵ ماه گذشته، مسافرتی نداشته، به یک باکتری در مجاری ادارای‌اش مبتلا شده که در برابر همه انواع آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم است. این زن در ایالات پنسیلوانیا زندگی می‌کند.

  فریدن افزود که حتی آنتی‌بیوتیک «کولستین» هم نتوانست این باکتری را کنترل کند. این آتتی‌بیوتیک بسیار قوی ویژه استفاده علیه «باکتری کابوس» ساخته شده است.

  فصلنامه جمعیت زیست شناسی میکروسکوپی آمریکا نیز مقاله‌ای درباره باکتری جدید منتشر کرده و نوشته است که این باکتری، به بخشی کوچک از DNA فرد بیمار آسیب رسانده است.

  این گزارش هشدار داده که این تحول، «خطر ظهور باکتری مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها» را جدی کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران