فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ نامزد نهایی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع آمریکا شامگاه پنجشنبه 26 مه اعلام کردند که دونالد ترامپ در رقابت‌های درون حزبی جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، موفق شد حمایت اغلب نمایندگان حزب را برای کسب نامزدی نهایی جمهوریخواهان در انتخابات را کسب کند.

  به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس، دونال ترامپ روز پنجشنبه موفق شد به حدنصاب 1237 رأی نمایندگان حزبی جمهوری خواه آمریکا جهت کسب نامزدی نهایی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر دست یابد.

  گفتنی است که برخی از اعضای حزب جمهوریخواه پیشتر با نامزدی ترامپ مخالفت، کرده بودند.

  مخالفان ترامپ می گویند او توانایی‌ رقابت با نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات اصلی را ندارد.

  برخی از سیاستمداران برجسته آمریکا از جمله باراک اوباما ترامی را فاقد صلاحیت سیاسی برای ورود به کاخ سفید می دانند.

  در همین حال، بر اساس آخرین نظرسنجی صورت گرفته، برنی سندرز که خود را یک سوسیالیست معرفی می‌کند و گفته تا انتهای رقابت‌های مقدماتی میدان را خالی نخواهد کرد، موفق شده است فاصله خود با هیلاری کلینتون را در ایالت پراهمیت کالیفرنیا کمتر کند.

  با انتخاب دونالد ترامپ برای نامزدی از سوی جمهوری خواهان، اکنون احتمالا با هیلاری کلینتون نامزد برجسته حزب دمکرات رقابت خواهد کرد. البته خانم کلینتون هنوز قادر به گرفتن شماره «طلایی» برای نامزدی نهایی حزب دموکرات، نشده او هنور به رای 78 نمایند نیاز دارد تا به عنوان نماینده نهایی حزب دمکرات انتخاب شود.

  ترامپ طی این مدت حملات تندی را متوجه کلینتون کرده است برخی کارشناسان می گویند احتمالا مشاوران ترامپ به او اطلاع دادند که احتمالا رقیب نهایی او هیلاری کلینتون خواهد بود.

  روزنامه واشنگتن تایمز روز پنجشنبه 26 مه طی گزارشی در باره رقابت‌های انتخاباتی نوشت:« بر اساس نتایج نظرسنجی "مؤسسه سیاست عمومی کالیفرنیا" که شبامگاه چهارشنبه منتشر شد، حدود 46 درصد رای دهندگان احتمالی دموکرات در این ایالت از کلینتون حمایت می‌کنند و حدود 44 درصد هم گفته‌اند به سندرز رأی خواهند داد.

  طبق نتایج نظرسنجی که همین مؤسسه پیشتر منتشر کرده بود، کلینتون با 48 درصد، حدود هفت درصد از «سندرز» پیش بود.

  رقابت‌های مقدماتی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا چهاردهم ژوئن ادامه دارد. پس از به پایان رسیدن مرحله رقابت های انتخاباتی، نامزدهای نهایی دو حزب در«مجمع ملی» خود به طور رسمی معرفی می‌شوند.

  به گزارش صدای آمریکا، بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها، در رقابت احتمالی بین کلینتون و ترامپ، دموکرات‌ها با 10 درصد رأی بیشتر قادر به شکست جمهوریخواهان خواهند بود. طبق همین نظرسنجی‌ها، در رقابت بین سندرز و ترامپ، باز هم دموکرات‌ها با اختلاف 17 درصد از جمهوریخواهان پیش خواهند بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران