فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بریتانیا: برای منع مهاجرت غیرقانونی و مقابله با داعش از لیبی حمایت می‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا، روز جمعه 27 مه گفت، ما باید به لیبی کمک کنیم تا دولت این کشور بتواند کنترل خود را بر همه مناطق این کشور بسط دهد.

  کامرون گفت:«اگر دولت لیبی نتواند کشور را در شرایط کنونی کنترل کند مسلما خطر همه ما را تهدید خواهد کرد».

  نخست وزیر بریتانیا که در نشست اقتصادی «گروه هفت» سخنرانی می کرد، گفت:«بریتانیا، مانند دیگر کشورها به دلیل هجرت‌های غیر قانونی از طریق لیبی و افزایش باندهای قاچاق انسان و نفوذ گروه تروریستی داعش در لیبی مورد تهدید است.

  وی اظهار داشت :«به نفع ماست که همه تلاش خود را بکار گیریم و به دولت نوپای لیبی کمک کنیم، لیبی اکنون با خطر تروریسم رو به رو است و بر همه ماست که در این شرایط حساس در کنار این کشور باشیم».

  بریتانیا از جمله کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی علیه داعش است، مجلس عوام به دیوید کامرون نخست وزیر این کشور اجازه داد تا علیه داعش در سوریه دست به حملات هوایی بزند.

  دیوید کامرون در یکی از سخنرانی‌هایش به در پاسخ به مخالفان مشارکت بریتانیا در جنگ علیه داعش گفته بود: «ما باید هر کجا که بتوانیم مواضع داعش را هدف قرار دهیم. این گروه، یک خطر است و باید آن را هدف قرار داد. این مساله به امنیت ملی ما مربوط است. ما در این خصوص راهبرد روشنی را در مد نظر داریم. اما این کار زمان می‌برد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران