.
.
.

ویدیو..شاه آسمان، بزرگترین هواپیمای جهان در استرالیا فرود آمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هواپیمای آنتونوف AN-225 روز یکشنبه 15 ماه مه در فرودگاه پرت، در غرب استرالیا فرود آمد و به بیش از 26 هزار تماشاگر این فرصت را داد تا بزرگترین هواپیمای باری جهان را از نزدیک ببینند.

این اولین پرواز بزرگترین هواپیمای جهان به استرالیا بود، و به همین دلیل هنگام فرود هیجان زیادی را در میان علاقمندان به هواپیماهای غول پیکر بوجود آورد.

این هواپیما برای آوردن یک ژنراتور غول پیکر به وزن 116 تن به استرالیا سفر کرده که قرار است در یک معدن بکار گرفته شود.

این هواپیما محصول شوروی سابق در دهه 1980 است که قرار بود شاتل این کشور را به فضا ببرد، اما با فروپاشی شوروی سابق اکنون این هواپیما برای حمل و نقل بار بکار برده می شود.

این هواپیما متعلق به کشور اوکراین است، و در این کشور طراحی و ساخته شده است. خلبان هواپیما در هنگام فرود پرچم اوکراین را از پنجره هواپیما به اهتزاز درآورد.

سفر این هواپیما از کییف به پرت 5 روز طول کشیده ، و قبل از پرت در فرودگاه کوآلامپور فرود آمده است. این هواپیما 32 چرخ دارد و تخلیه بار آن 5 ساعت زمان می برد.

موفقیت اولین پرواز این هواپیما به استرالیا، این امید را بوجود آورده که برای حمل محموله های دیگر نیز از این هواپیما استفاده شود و بار دیگر مردم استرالیا شاهد نشستن این هواپیما در فرودگاههای خود باشند.