فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بوسه ترامپ و پوتین جهانی شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در یکی از رستوران‌های لیتوانی، تصویری نقاشی شده است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را در حال بوسیدن دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نشان می‌دهد.

  این نقاشی که روی دیوار کشیده شده است، اثر هنرمند محلی، مینداوگاس بونانو است. او پنجشنبه ۱۲ مه، به وسیله یکی از رستوران‌داران، از این نقاشی پرده برداشت؛ اقدامی که نگاه رسانه‌های لیتوانی و جهانی را به خود جلب کرد.

  این نقاشی، بازسازی یک نقاشی قدیمی به شمار می‌آید که به سال ۱۹۷۹ باز می‌گردد. نقاشی قدیمی، لیونید بریجنیف از رهبران اتحاد جماهیر شوروی را در حال بوسیدن اریک هونیکر رئیس جمهوری آلمان غربی نشان می‌دهد.

  در سال ۱۹۹۰، عکسی گرته برداری شده از این بوسه نیز بر روی دیوار برلین دیده شد که به یکی از نشانه‌های هنری بر روی این دیوار مشهور تبدیل شد

  دومینیکاس سیسکاوسکاس، رستوران داری که از نقاشی جدید پرده برداری کرده در مصاحبه با شبکه خبری بالتیک گفته است که این نقاشی، از یکی از نقاشی‌های دوره شوروی گرته برداری شده است.

  او افزوده است‌:‌ «میان دو قهرمان نقاشی (ترامپ و پوتین) شباهت‌های زیادی یافتیم، هردوی آن‌ها بسیار مغرورند، از این رو حضورشان در کنار هم خنده دار است،... ما بار دیگر در آستانه یک جنگ سرد قرار گرفته‌ایم، در حالی که ممکن است در ایالات متحده ممکن است رئیس جمهوری جدیدی به خود ببیند که دوست روسیه باشد».

  پوتین و ترامپ، سخنانی بر زبان آورده‌اند که نشان از آن دارد از یکدیگر خوششان می‌آید. پوتین از ترامپ به عنوان شخصی سرزنده یاد کرد، در حالی که ترامپ گفت تعریف شخصی که مورد احترام میان مردم خود در داخل و خارج باشد، شرف بزرگی است».

  البته اخیرا رابطه ترامپ و پوتین، اندکی سرد شده، به خاطر این‌که کمپین ترامپ ویدیویی منتشر کرد که روسیه را به عنوان رقیب سیاسی آمریکا نشان می‌دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران