.
.
.

افت بازارهای سهام در پی نگرانی از روند رشد اقتصاد جهانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روز سه شنبه بازار سهام آمریکا 1 درصد کاهش یافت که نشان از ضعف اقتصاد جهانی دارد. این کاهش همراه با کاهش قیمت نفت، کاهش تولید صنعتی چین، و نشانه های رشد آهسته بازار حوزه یورو بیش از آنچه که پیش بینی می شد بود.

به گزارش سایت والستریت ژورنال، شاخص داجونز آمریکا با 185 واحد افت یا کاهش 1 درصدی تمامی سود حاصل از روز دوشنبه را از میان برد. شاخص استاکس اروپا نیز در این روز 1.6 درصد کاهش داشت.

یک کارشناس بورس گفت: "هیچ نشانه ای از اطمینان به سلامت اقتصاد جهانی به چشم نمی خورد." این کارشناس گفت که روند سهام در روز سه شنبه نشان از "تغییر روانی عمده" در جهت حرکت بازار سهام دارد. او افزود که بنظر می رسد سهام به اوج خود رسیده و در روزهای آینده احتمال سقوط بیشتر آن وجود دارد.

این کارشناس گفت: "هیچ دلیلی برای رسیدن به اوجی دیگر در بازار سهام وجود ندارد."

روز سه شنبه قیمت مس و آهن نیز در پی انتشار آمار تولید صنعتی در چین بار دیگر کاهش یافت. در بازار ارز نیز دلار به کاهش خود نسبت به دیگر ارزهای معتبر بین المللی ادامه داد و در مقابل یورو 0.3 درصد کاهش یافت. نفت هم روز سه شنبه 0.6 درصد کاهش یافت و نفت برنت به 45.54 دلار برای هر بشکه معامله شد. طلا در این روز برنده اصلی بازار بود و با 0.2 درصد افزایش به 1297.80 دلار برای برای هر اونس رسید.