فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • 9 غذایی که به شما نیرو و توان می دهند

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  آیا در طول روز احساس استرس و عدم توانایی برای انجام کارهای روزمره دارید؟ آیا بعد از بیدار شدن احساس خستگی دارید که انگار تمام شب وزنه برداری کرده اید؟

  این شکایتی است از تمام رده های سنی شنیده می شود، پیر و جوان، زن و مرد.

  با زندگی پرسرعت امروزه، ما نیاز به مواد غذایی داریم که انرژی لازم را به بدن ما بدهد و ما را در انجام کارهای روزانه کمک کند، بدون آنکه احساس خستگی و کوفتگی بکنیم.

  سایت پزشکی "هلتیستا" لیستی از مواد غذایی تهیه کرده که به انرژی و سرزندگی لازم را می دهد و ما می توانیم در غذاهای روزانه از آنها استفاده کنیم:

  1- موز و کره بادام

  ترکیب این دو ماده غذایی مواد لازم را و از جمله شکر، منگنز و اسید آمینه موجود در موز و ویتامین ها و پروئین موجود در کره بادام را به بدن ما می رساند. این ترکیب در عوض کردن حالت روحی شما نیز موثر است.

  2- سیب زمینی شیرین

  این ماده غذایی دارای هیدروکربورهای مرکب است که باعث می شوند کلوکز به تدریج در بدن جذب شود، و برخلاف هیدروکربور موجود در نان و برنج از نوع ساده است، بدن برای مدت بیشتری می تواند به فعالیت ادامه دهد. سیب زمینی شیرین دارای فیبر است که باعث لاغری می شود، ویتامین سی ، بتا کاروتن و منیزیم دارد.

  3- آجیل

  آجیل مانند پسته و بادام ترکیبی از فیبر و چربی ها و پروئین خوب هستند. به بدن برای مدت طولانی انرژی می دهند. آجیل ویتامین ب، آهن، روی، پتاسیم و منیزیم نیز دارد. سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند، زیر که دارای انتی اکسیدان است.

  4- تخم مرغ

  تخم مرغ منبعی از پروتئین است که بدن در طول روز به انرژی آن نیاز دارد. تخم مرغ سرشار از "تیامین" است که کربوهیدرات انرژی نامیده می شود و ویتامین ب5 که به بدن کمک می کند و توان لازم برای کارهای روزانه را تامین می کند.

  5- عسل

  عسل غذای ورزشکاران است چون که منبع انرژی طبیعی است. عسل سرشار از هیدروکربور است که منبع اصلی سوخت لازم برای بدن است.
  سطح گلیکوژن را در بدن تنظیم می کند، که جلوی گرفتگی عضلانی را می گیرد.

  6- قارچ

  سرشار از آهن، و ضد خستگی، قارچ حرکت اکسیژن در بدن را تسهیل می کند. قارج ویتامین د و ب12 دارد و انرژی لازم در بدن را در طول روز تامین می کند.

  7- اسفناج

  اسفناج سرشار از آهن، منگنز و پتاسیم است و انرژی لازم را به بدن می رساند. منگنز به غیز از انرژی، بدن را آسوده می کند و خواب عمیق را تسهیل می کند.

  8- تخم آفتاب گردون، کدو و پنبه دانه

  این سه تخم بهترین میان غذا برای بدن است، زیرا سرشار از مواد معدنی، فیبر و پروتئین است و انرژی لازم را به بدن می رساند.

  9- ماهی آزاد (سالمون)

  ماهی آزاد منبع خوبی برای ویتامین ب و "امگا3" است و که به بدن انرژی می دهد و کار مغز را تسهیل می کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران