فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری..# حلب در آتش می سوزد در بالاترین توئیت‌های جهان قرار می گیرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری، خبرگزاری ها و رسانه‌های اجتماعی روز یکشنبه 1 .5.2016 اعلام کردند که هشتگ # حلب در آتش می سوزد در سطح بالاترین توئیتهای جهان قرار گرفته است.

  این هشتگ توسط فعالان سوری برای جلب توجه جهانیان به نسل کشی و قتل عام مردم حلب توسط رژیم اسد و همپیمانان آن صورت گرفته است.

  طبق گزارش برخی رسانه های اجتماعی توئیت های این هشتگ پس از ساعاتی به 700 هزار توئیت رسید به طوری که در میان بالاترین توئیت های جهان قرار گرفته است.  این کمپین که توسط سوری ها و در اعتراض به کشتار وحشیانه مردم حلب توسط رژیم سوریه و همپیمانانش صورت گرفته با رنگ قرمز که تعبیری از خونریزی در حلب و آتش بیان شده است. جوانان سوری، لبنانی، مصری و دیگر جوانان کشورهای عربی در اولین ساعت راه اندازی این هشتگ از شبکه فیس بوک به دلیل عدم اعلام موضع گیری این شبکه مهم اجتماعی در برابر آنچه در حلب می گذرد، انتقاد کردند.فعالان مصری و سوری در انتقادهای خود اعلام کردند که چگونه در برابر حملات پاریش فیس بوک با فرانسه اعلام همدردی کرد اما در باره کشتار بی رحمانه اسد و همپیمانانش در حلب موضعی نمی گیرد.

  فعالیت گسترده فعالان سوری و دیگر جوانانی و مردمی که با انقلاب سوریه همدردی می کنند زوكربيرگ صاحب فیس بوک را وادار کرد که نظر خود را در این شبکه بزرگ اجتماعی بدهد و کشتار مردم حلب را محکوم کند.  تبلیغات

  برگزیده های کاربران