.
.
.

ترامپ: اول منافع آمریکا را در نظر می‌گیرم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، کاندید ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه آمریکا در تشریح سیاست خارجی خود گفت که منافع آمریکا را در مرتبه اول قرار می دهد.

ترامپ روز چهارشنبه در سخنرانی خود در شهر واشنگتن به تشریح سیاست خارجی خود پرداخت و گفت که گروه تروریستی داعش را نابود و روابط آمریکا با متحدانش را بازسازی خواهد کرد.

او سیاست خارجی باراک اوباما را "بی خردانه و بی هدف" توصیف کرد و گفت که او بر برقراری امنیت و نه استقرار بین المللی تاکید خواهد کرد.

او گفت که روابط آمریکا با متحدان را بازسازی می کند و از آنها خواهد خواست تا هزینه دفاع از خود را برعهده بگیرند.
او در سخنرانی 40 دقیقه ای خود که از روی متن می خواند، گفت که با کشورهای متحد مسلمان همکاری خواهد کرد و از آنها می خواهد تا در زمینه مبارزه با افراطیگری اسلامی بیشتر تلاش کنند.

ترامپ بعد از پیروزی روز سه شنبه خود در 5 ایالت شرقی آمریکا، تلاش می کند تا توانایی خود را در رهبری و تعادل به نمایش بگذارد، و آخرین قدمها را برای نامزدی حزب جمهوریخواه بردارد. ترامپ در سخنرانی خود از ورود به جزئیات خودداری کرد و فقط گفت که سیاستهای او با سیاستهای اوباما متفاوت خواهد بود.

پری کاماک، مشاور جان کری، وزیر خارجه آمریکا، گفت سیاست خارجی ترامپ "خودپسندانه و انزوا گرا" است. به گفته کاماک، دونالد ترامپ مبارزات انتخاباتی خود را بر سیاست خارجی متمرکز نخواهد کرد.

به گفته تحلیلگران بیشترین اختلاف ترامپ با اوباما در سیاست خارجی، مخالفت ترامپ با توافق اتمی با ایران و نیاز به افزایش بودجه نظامی آمریکاست.