فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سخنان رئیس سازمان اطلاعات آمریکا درباره هسته‌های خفته داعش در اروپا

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  جیمز کلابر رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا، دوشنبه ۲۶ آوریل اعلام کرد که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، در کشورهای بریتانیا، آلمان و ایتالیا، هسته‌های خفته دارد.

  این سخنان آقای کلابر در پایان سفر خارجی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا ایراد شده است. او در این سفر از اروپا خواست تا نفش بیشتری در جنگ علیه گروه داعش ایفا کند.

  به گزارش شبکه تلویزیونی CNN، کلابر در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره هسته‌های خفته داعش در کشورهای اروپایی گفت: «اسناد نشان دهنده آن است که هسته‌های داعش در بریتانیا، آلمان و ایتالیا حضور دارند».

  البته متیو لیویت، از پژوهشگران انستیتوی واشینگتن برای مطالعات خاور دور در این باره می‌گوید: «گزارش‌ها درباره فعالیت‌های داعش در این کشورها جدید نیست اما سخنان کلابر در این باره تازه است.»

  او افزود: «با وجود تمرکز بر فرانسه و بلژیک که شاهد حملات تروریستی بودند، اما شماری از اعضای داعش در بریتانیا و آلمان دستگیر شدند».

  از سویی اوباما هفته گذشته به پادشاهی عربی سعودی سفر کرد و پس از آن به بریتانیا و آلمان رفت. او در این سفرها بر ضرورت تلاش بیشتر در جنگ علیه داعش تاکید کرد.

  اوباما دوشنبه در هانوفر آلمان گفت: «مطمئن باشید که این تروریست‌ها، همان درسی را خواهند آموخت که پیشیانشان آموختند و آن این است که یارای مقابله با کشورهای متحد مان در شیوه زندگی را ندارند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران