فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اوباما: پوتین از یکپارچگی اروپا می‌ترسد و می‌خواهد آن را فرو بپاشد

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، «اروپای یکپارچه» را تهدیدی برای کشورش می‌داند و تلاش می‌کند آن را از هم فرو بپاشد.

  اوباما دوشنبه ۲۵ آوریل در گفت‌وگو با شبکه C.B.S که قرار است سه شنبه به طور کامل پخش شود گفت «پوتین به طور کلی، پیمان ناتو و اروپای یکپارچه را تهدیدی برای روسیه می‌داند».

  او افزود: «بر این باورم که او در اشتباه است. به او گفتم که اروپای یکپارچه و قدرتمند، با روسیه قوی که درهایش را برای خارج باز کرده، همکاری می‌کند اما او تا کنون متقاعد نشده است».

  اوباما در مصاحبه‌اش که در شهر هامبوگ آلمان صورت گرفته، به بحران پناهجویانی که اتحادیه اروپا را با معضل مواجه ساخته نیز اشاره کرد و گفت که این مشکل برای ایالات متحده نیز ارتباط دارد.

  او توضیح داد:‌ «آن‌چه گفتم این است که این تنها مشکل اروپا نیست، بلکه مشکل ما نیز هست».

  او در عین حال تاکید کرد:‌«اما مساله مهم‌تر و استراتژیک‌تر، فشاری است که مساله مهاجرت بر سیاست‌های اتحادیه اروپا وارد می‌کند و راستگرایان افراطی را تقویت می‌کند و می‌تواند یکپارچگی اروپا را از هم فروبپاشد، این مساله‌ای است که گاهی شخصی همچون پوتین از آن استفاده می‌کند».

  این مصاحبه در ساعت‌های پایانی سفر اوباما به اروپا صورت گرفته است. او در این سفر از اروپا خواست برای مقابله با بحران اقتصادی، بحران مهاجران و تهدید گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، متحد شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران