.
.
.

به احتمال زیاد آنفولانزا عامل مرگ «پرنس» ستاره پاپ جهان بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پرنس راجر نلسون ستاره جهانی پاپ، شامگاه پنجشنبه ۲۱ آوریل در منزل شخصی‌اش در ایالات «مینیسوتا» در آمریکا در گذشت. آن‌گونه که خبرگزاری‌ها به نقل از سخنگوی پلیس گزارش داده‌اند جنازه او در آسانسور منزلش پیدا شد.

پرنس، ۶ روز پیش، به دلیل ابتلا به آنفولانزای شدید، در بیمارستان بستری شده بود؛ بیماری که به احتمال زیاد، دلیل مرگش در سن ۵۷ سالگی است. شایان ذکر است که او از بدو تولد، از بیماری «صرع» رنج می‌برد.

به گفته سخنگوی پلیس در مصاحبه با سایت TMZ، پرنس، از بیمارستان محل بستری خود در ایالات «ایلینوی» مرخص شده بود. او پس از فرود اضطراری هواپیمای شخصی‌اش به دلیل وخامت حالش، به بیمارستان منتقل شده بود.

بنا بر این گزارش، پرنس پنجشنبه گذشته در شهر آتلانتا، با وجود بیماری کنسرتی برگزار کرده بود. «اما پس از جشن و سوار هواپیما شدن، وضعیتش رو به وخامت گرایید. از این رو هواپیما در شهر مولین ایالت ایلینوی، فرود آمد. در بیمارستان بستری شد و پس از مداوا، سوار هواپیما شد و به منزل بازگشت. او اما دو جشن را که قرار بود هفته گذشته در آتلانتا برگزار شود، به علت بیماری لغو کرد».

«پرنس» ترانه نویس، نوازنده و بازیگر آمریکایی است که در نیمه سال ۱۹۵۸ در شهر مینیاپلیس در ایالت مینیسوتا چشم به جهان گشود. در دهه‌های هشتاد و نود قرن گذشته به اوج شهرت رسید و ۷ جایزه بین‌المللی دریافت کرد. «گرامی»، «گلولدن گلوپ» و «اسکار» از جمله این جوایز است. بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش تا کنون به فروش رفته، مساله‌ای که او را یکی از موفق‌ترین خواننده‌ها کرده است.

اندوه هوادارانش در آمریکا و جهان

خبر درگذشت ستاره پاپ را بیشتر خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها، به شکل فوری منعکس کردند. این خبر ناگهانی، ستارگان آمریکا و جهان و همچنین دوستداران پرنس را اندوهگین کرد. همچنین این خبر شوکی بود به محافل فنی و کاربران شبکه‌های اجتماعی. بسیاری از ستارگان، دوستان و مشاهیر، درگذشت پرنس را تسلیت گفتند. هواداران میلیونی او هم در شبکه‌های اجتماعی، میلیون‌ها پیام به همین مناسبت منتشر کردند.