.
.
.

راز موفقیت..9 کاری که بهتر است پیش از خواب انجام دهید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آخرین کاری که شب هنگام و قبل از خواب انجام می دهید تاثیر زیادی بر روی خلق و خوی شما در روز بعد دارد، زیرا این کار میزان و کیفیت خواب شما را تعیین می کند.

مردمان موفق بخوبی می دانند که میزان موفقیت و سلامت روحی و جسمی آنها بستگی به میزان خواب آنها دارد، و به همین دلیل اغلب پیش از خواب عادتهایی دارند که انجام می دهند.

سایت "موتو تایم" 9 عادت مردمان موفق را در مقاله ای آورده که آنها پیش از خواب انجام می دهند.

1- کتاب خواندن

کارشناسان می گویند کتاب خوانی آخرین کاری است که مردمان موفق پیش از خواب انجام می دهند. میشل کر، استاد علوم بازرگانی می گوید بزرگانی را می شناسد که زمان قبل از خواب خود را اختصاص به کتاب خواندن می دهند و هرگز این عادت را ترک نمی کنند.

آنها می گویند که کتاب خواندن قبل از خواب به آنها در کار روز بعد خلاقیت و انگیزه می دهد.

2- تهیه لیست کارها

پاک کردن ذهن قبل از خواب بسیار ضروری است، و به گفته کر مردمان موفق قبل از خواب زمانی را به نوشتن کارهای فردای خود اختصاص می دهند تا فکر این کارها مزاحم خواب آنها نشود.

3- وقت گذارانی با خانواده

مایکل وود وارد، استاد روانشناسی می گوید لازم است زمانی را با خانواده، همسر و فرزندان خود بگذرانید و با آنها گپ و بازی کنید.

4- مرور کارهای انجام داده

کر می گوید که مردمان موفق معمولا قبل از خواب به مرور کارهای انجام داده می پردازند و 3 کاری را که بخوبی انجام داده اند یادداشت می کنند. نوشتن "کارهای موفقیت آمیز"، باعث می شود تا پیشرفت خود را در طول زندگی ثبت کنید، و این کار به شما انگیزه لازم در زمانهای سختی را می دهد.

5- تامل (مدیتی‌شن)

مردمان موفق معمولا 10 دقیقه قبل از خواب به تامل می گذرانند. این کار باعث می شود تا بدن و ذهن شما آرام بگیرد و آماده خواب شود.

6- برنامه ریزی خواب

مردمان پرکار اغلب از کمبود خواب رنج می برند. به همین دلیل یکی از عادت های مردمان موفق برنامه ریزی برای خواب است. یک راه برای این کار رفتن به رختخواب سر یک ساعت معین است.

یک کار دیگر محاسبه میزان خواب شبانه و زمان بیدار شدن است، و بعد ساعت خود را طوری تنظیم کنید تا زمان خوابیدن را به شما یادآوری کند.

7- دست از کار بکشید

مردمان موفق معمولا هرگز قبل از خواب به سراغ خواندن ایمیلها و یا موضوع های مربوط به کار نمی روند.

وود وارد می گوید: "بین آخرین ایمیلی که می خوانید و زمانی که به خواب می روید، زمانی را به خالی کردن ذهن خود از کار اختصاص دهید."

8- به چیزهای مثبت فکر کنید

شما خیلی راحت می توانید گرفتار نگرانی های روزانه بشوید، و اینکه با آنها چکار می خواهید بکنید.

هرچقدر روز سختی داشته اید، فکر خود را از اندیشه های منفی پاک کنید، زیرا آنها بیشتر به شما فشار می آورند.

9- به آینده ای روشن فکر کنید

لین تایلور، کارشناس رفتارشناسی می گوید چند دقیقه ای را قبل از خواب به تصور موفقیت های آینده، و نتایج مثبتی که پروژهای آتی برای شما به ارمغان خواهند آورد، بگذرانید.