فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آلمان: داعش به دنبال حمله به کشور است

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  هانس جورج ماسن رئیس دستگاه اطلاعات داخلی آلمان موسوم به BFV در گفتگویی اظهار داشت که داعش به دنبال حمله به این کشور است. او وضع کنونی را «بسیار خطرناک» توصیف کرد. ماسن گفت که هیچ گونه اطلاعی از طوطئه حمله ندارد.

  گروه داعش سه شنبه گذشته با انتشار ویدئویی به این موضوع اشاره كرد كه پس از بمب گذاری های بروكسل احتمالا حملات بیشتری علیه کشورهای غربی در پاریس، لندن، برلین و رم انجام خواهد داد.

  ماسن به نشریه آلمانی 'ولت آم سونتاگ' گفته است كه گروه داعش قصد حمله به آلمان و منافع آلمان را دارد. وی در عین حال افزود که اطلاعی از هرگونه طرح منسجم تروریستی در آلمان نداریم .

  او افزود: تبلیغات گروه داعش با هدف تشویق هواداران خود به انجام حملات در آلمان بوده است.

  ماسن افزود كه چندین مورد در ارتباط با اتباع آلمانی بازگشته از سوریه، با طرح های حمله وجود داشته و هشدار داد كه خطری كه از سوی تندروها برای آلمان وجود دارد، همچنان قوی است.
  او گفت که آلمان تاکنون از چند حادثه تروریستی نجات یافته است. در سال 2012 بمبی كه در ایستگاه قطار «بن» كار گذاشته شده بود، عمل نكرد و در مورد دیگری در سال 2006 میلادی دو چمدان حاوی بمب در قطاری در «كلن» آلمان قرارداده شده بود، عمل نكرد.

  از ماسن درباره شمار تندروههایی که می توانند برای آلمان تهدید به شمار آیند گفت که در حدود 1100 تندرو در کشور وجود دارند که به آنها به عنوان خطر تروریستی نگاه می شود.

  ماسن گفت که آژانس امنیتی تحت ریاست وی، از 300 مورد تلاش به خدمت گرفتن پناهجویان برای اعمال تروریستی آگاه است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران