.
.
.

1 میلیون متنفر از گفتمان «ترامپ» در کمپینی جهانی علیه او رای دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«آقای دونالد ترامپ، تمام جهان گفتمان سراسر تنفرآمیز که مروج ، ترس، تعصب است را رد می کنیم» .

«ما حمایت تو را از اعمال شکنجه در زندان ها، کشتن غیرنظامیان، تشویق به خشونت را شدید رد می کنیم».

«ما سخنان تحقیر آمیز تو به زنان، مسلمانان، مکزیکی ها و میلیون‌ها انسان که از نظر زبانی، اثنیکی، نژادی و دیانت با تو اختلاف دارند را رد می کنیم ». با این جملات سازمان بین المللی حمایت از محیط زیست و حقوق بشر در جهان (آواز) برای کمپین یک میلیون رای علیه گفتمان تنفر آمیز دونالد ترامپ فراخوتان داده است.

سازمان «آواز» معمولا برای کمپین‌های جهانی خود در رد مسائل مخالف حقوق بشر از 10 هزار رای از شهروندان مختلف خود استفاده می کرد، اما این بار در رد گفتمان نژادپرستانه و نفرت انگیز ترامپ که این سازمان آن «تهدیدی برای امنیت جهانی » تلقی کرده است، کمپینی فوق العاده متشکل از یک میلیون رای علیه گفتمان ترامپ تدارک دیده است.

روز چهارشنبه، 6 آوریل 2016، با آغاز فعالیت کمپین این سازمان حقوق بشری بیش از یک میلیون نفر از نقاط مختلف جهان تنها در چند ساعت علیه گفتمان نژادپرستانه و ضد مسلمانان، مکزیکی‌ها و زنان ترامپ رای دادند.

در متن کمپین «آواز» آمده است:« ما با مسائلی که باعث نگرانی جامعه انسانی است اعلام همدردی و همدلی می کنیم و همیشه با امید در حل مشکلات و نگرانیها تلاش می کنیم و هنگامی که سخنهای ناامید کننده ترا شنیدیم بیشر امیدوار شدیم البته جهل و نادانی تو نسبت به فهم و درک مشکلات انسانها را درک می کنیم .

در متن همچنین آمده است :« آقای ترامپ سخنان تو برخلاف تصورت باعث بزرگی و عظمت آمریکا نمی شود بلکه برعکس آن را ثابت می کند».
این سازمان از شهروندان سراسر جهان خواست تا با اتحاد و پکپارچگی در برابر تلاش‌های تفرقه افکنانه و نفرت انگیز ترامپ مقابله کنند.

سازمان «آواز» در آغاز کمپین خود آورده است :" نام خود را به این نامه سرگشاده‌ به منظور جمع آوری شماری از امضا کنندگان اضافه کنید تا این نامه را در صفحه یکی از روزنامه های معروف در سراسر جهان منتشر کنیم ".

پیشتر سازمان آواز علیه ریختن زباله های پلاستیکی در اقیانوس ها که به کم شدن ماهی ها طی 50 سال گذشته منجر شد، اعتراض کرد و کمپینی را به همین منظور راه اندازی کرده بود.

این سازمان همچنین از ستارگان سینمای جهان در هالیوود خواست تا از کودکان فلسطینی بازداشت شده در زندان های اسرائیل دیدن کنند.

تل آویو به منظور تبلیغ تعداد 26 هنرمند از ستارگان مشهور سینمای جهان را که برای دریافت جایزه «اسکار» خود را آماده کرده‌اند، از طریق تهیه بلیط سفر مجانی آنان را به بازدید از اسرائیل دعوت کرده است.