فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو..فیلم ساخته کودکان کُرد با حمایت آنجلینا جولی به جشنواره‌ها راه یافت

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  فیلم مستند «زندگی روی مرز» Life on the Border به کارگردانی هشت کودک جنگ‌زده کُرد از شهرهای عین العرب (کوبانی) سوریه و سنجار عراق که توسط «آنجلینا جولی» بازیگر مشهور سینمای هالیوود و سفیر حسن نیت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم و محافل هنری و دیپلماتیک جهان معرفی و مورد حمایت قرار می‌گیرد.

  این فیلم قرار است در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود، در دو سانس مختلف در بخش «نمایش ویژه» بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «ویلنیوس» در لیتوانی روی پرده برود.

  این جشنواره که به «بهار فیلم» مشهور است و یکی از رویدادهای مهم فرهنگی لیتوانی و معتبر‌ترین جشنواره سینمایی این کشور محسوب می‌شود، بیست و یکمین دوره خود را با نمایش بیش از ۲۰۰ فیلم از کارگردان‌های کشورهای مختلف جهان در روزهای ۳۱ مارس تا ۱۴ آوریل جاری در شهر ویلنیوس پایتخت کشور لیتوانی برگزار می‌کند.

  پخش‌کننده‌ جهانی فیلم «ایلومینا فیلمز» از هلند، حق پخش و نمایش «زندگی روی مرز» را برعهده دارد و قرار است از بهار امسال، آن را در سینماهای کشورهای مختلف و جشنواره‌های بین‌المللی فیلم پخش می‌کند.

  این فیلم وضعیت زندگی کودکان عین العرب (کوبانی) و سنجار را توسط خود آن‌ها به تصور کشیده شده است.

  فیلم «زندگی روی مرز» در نخستین نمایش بین‌المللی خود در بخش «نمایش فیلم‌های کوتاه» در بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم «پوسان» در کره جنوبی روی پرده رفت و در ادامه حضورهای جهانی خود، در بخش «نمایش ویژه ردکارپت» در شصت و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» Berlinale در کشور آلمان به نمایش درآمد.

  مسئولان جشنواره معتبر «برلیناله»، کنفرانس خبری ویژه‌ای در نظر گرفتند و از این هشت کودک کارگردان دعوت کردند تا هنگام نمایش فیلم خود در شهر برلین حضور داشته باشند. این کودکان اما به دلیل نداشتن گذرنامه، نتوانستند که در این رویداد مهم سینمای جهان حضور داشته باشند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران