.
.
.

ویدیو.. فحاشی یک مرد بریتانیایی به زنی مسلمان در لندن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اخبار و گزارش‌های مرتبط با «اسلام هراسی» و فشارهایی که بر مسلمانان در اروپا وارد می‌شود، یکی پس از دیگری در رسانه‌ها بازتاب می‌یابد. این بار از لندن پایتخت بریتانیا، زن مسلمان محجبه‌ای در سوپر مارکتی در غرب پایتخت بریتانیا، هدف حمله لفظی یک مرد بریتانیایی قرار می‌گیرد.به نوشته روزنامه بریتانیایی دیلی میل، احلام سعید (۲۵ ساله) در حال خرید از سوپر مارکت Shepherd's Bush بود که ناگهان خود را در میان تنش لفظی با مردی دید که به خاطر حجابش، او را «بتمن» توصیف کرد.

احلام سعید، ماجرا را با تلفن همراهش ضبط کرد. مرد، او را در معرض سیلی از فحاشی‌ها قرار داد و مرتب از او می‌پرسید: «چرا این را پوشیدی؟»

احلام سعید اصالتا سومالیایی است، در حال خرید شیرینی بود هنگامی که شنید مرد آهنگ فیلم کارتنی «بتمن» را می‌خواند و به دو دختر بچه‌اش می‌گوید: «ببینید که اینجا است! این بتمن است! هرچه می‌خواهید به او بگویید چون انگلیسی نمی‌داند».

اینجا بود که احلام سعید تصمیم گرفت آن‌چه میان او و این مرد می‌گذرد را فیلمبرداری کند.

در فیلم منتشره، به خوبی واضح است که مرد از احلام سعید می‌پرسد که آیا مرد است یا زن؟ او عصبانی می‌شود و از مرد می‌خواهد که سر عقبل بیاید و الگویی برای دخترانش باشد و به او می‌گوید: «چه نادان هستی، عاقل شد و از آموزش زبانت به دخترانت دست بردار».

یکی از دختر بچه‌ها در واکنش به فریادهای پدرش، به گریه افتاد. مرد ادامه داد: «دختری سفید پوست را می‌شناسم که با یک مسلمان ازدواج کرد و اکنون پرچم داعش را در خانه نصب کرده است».

پس از آن مرد سیلی از اتهام‌ها و فحاشی‌ها را علیه الهام سعید بر زبان جاری کرد. هیچ کس هم برای پایان دعوا وارد عمل نشد و ویدیو با هدایت الهام سعید به بیرون سوپر مارکت خاتمه یافت.