فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بلژیک: اظهارات اردوغان درباره عامل انتحاری بروکسل «نادرست» است

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  کوئن گینز، وزیر دادگستری بلژیک شامگاه روز چهارشنبه، اظهارات رجب طیب اردوغان درباره یکی از عاملان انتحاری حملات فرودگاه بروکسل را «نادرست» خواند.

  اردوغان روز گذشته در آنکارا گفت، یکی از سه عامل حملات تروریستی بروکسل در ژوئن 2015 در جنوب ترکیه بازداشت و سپس اخراج شد. او را به بلژیک فرستادند، اما در آنجا وی را آزاد کردند.

  یک مقام ترکیه که نخواست نامش فاش شود، به خبرگزاری فرانسه گفته که اردوغان درباره ابراهیم البکراوی یکی از دو عامل انتحاری فرودگاه بروکسل سخن می گوید.

  اردوغان گفته:« «علیرغم اینکه ما به آن‌ها گفتیم که این شخص یک جنگجوی تروریستی خارجی است، اما نهادهای بلژیکی نتوانستند ارتباط وی با تروریسم را ثابت کنند». رئيس جمهور ترکیه بیان داشت که فرد انتحاری اول خواست که او را به هلند بفرستند.

  وزیر دادگستری بلژیک در پاسخ این اظهارات گفت: «مطمئنا وی را به بلژیک نفرستادند، بلکه به احتمال قوی عملیات استرداد ترکیه در مرزهای سوریه انجام شده است».

  وی افزود:« ارتباط وی به خاطر تروریسم نزد ما شناخته شده نبود. وی یک مجرم بود که به صورت مشروط از آزادی برخوردار شده بود و طبق اطلاعات موجود در دادستانی فدرال بلژیک زمانی که وی را از ترکیه اخراج کردند، به هلند و نه بلژیک منتقل شده است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران