فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ابتکار فرانسه برای مقابله با تهدیدهای تروریستی

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  وزیر کشور فرانسه پس از حملات تروریستی بروکسل و در جریان بررسی وضعیت امنیتی یکی از فرودگاه‌های این کشور، بر ضرورت ایجاد برگه‌های ثبت نام مسافران هوایی تاکید کرد.

  به گزارش شبکه خبری فرانسه ۲۴، فرانسه برای مواجهه با تهدیدهای تروریستی و با هدف مقابله با تروریسم خواستار ایجاد هر چه سریع تر برگه‌های ثبت نام مسافران هوایی شده است.

  برپایه این گزارش، برنار کازنُو وزیر کشور و ژان ایو لو دریان وزیر دفاع فرانسه از وضعیت امنیتی فرودگاه رواسی (در پاریس) بازدید کردند.

  از نظر وزیر کشور فرانسه، باید پیش دستی کرد و طرح ایجاد برگه های ثبت نام مسافران هوایی در اروپا را به اجرا گذاشت. وی در این باره گفت:‌ «ما با ماجرای مهدی نموش (عامل حمله سال دو هزار و پانزده به موزه یهودیان در بروکسل) مواجه بودیم. وی قبل از ورود به فرودگاه فرانکفورت، به سوریه و چند کشور در منطقه آسیای جنوب شرقی رفته بود. اگر ما طرح برگه های ثبت نام مسافران را به اجرا گذاشته بودیم، می توانستیم قدرت آسیب رسانی وی را سلب کنیم.»

  بنا بر این گزارش، نخست وزیر فرانسه نیز در بروکسل و در برابر اعضای کمیسیون اروپا از اجرای این طرح حمایت کرد. وی از پارلمان اروپا درخواست کرد که طرح ایجاد برگه های ثبت نام مسافران هوایی را تصویب کند.

  بررسی ایجاد این برگه ها در سال ۲۰۱۱ آغاز شده بود و بلافاصله پس از حملات تروریستی سیزدهم نوامبر سال پیش در پاریس دوباره مطرح شد.

  مانوئل والس نخست وزیر فرانسه در این باره گفت: «گر این طرح به اجرا درآمده بود، می توانستیم برخی از عاملان حملات تروریستی را شناسایی و رهگیری کنیم. تصویب این طرح اقدامی نمادین و نشانه تعهد پارلمان اروپا در نبرد با تروریسم خواهد بود».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران