.
.
.

کلینتون و ترامپ در ایالت آریزونا پیروز شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیلاری کلینتون با کسب 60 درصد آرا و دونالد ترامپ با کسب 46 درصد آرا، درانتخابات درون‌حزبی ایالت آریزونا پیروز شدند.

به گزارش رویترز انتخابات مقدماتی درون‌حزبی جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در آمریکا روز سه‌شنبه – در ایالت آریزونا برگزار شد. دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در انتخابات درون‌حزبی ایالت آریزونا موفق شدند رقبای خود را پشت سر بگذارند.

دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز و شماره یک جمهوری خواهان، با کسب 46 درصد آرا، پیروز ایالت آریزونا انتخاب شد. تد کروز، سناتور محافظه‌کار ایالت تگزاس، با کسب 22 درصد آرا، و کیسیک با 10 درصد آرا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

جمهوری‌خواهان برای کسب بیشترین آرا در آریزونا و در اختیار گرفتن ۵۸ نماینده آن تلاش می‌کنند. این در حالی است که بعد از سه‌شنبه، جمهوری‌خواهان فقط یک انتخابات مقدماتی در ویسکانسین، پیش از ۱۹ آوریل، خواهند داشت. نظرسنجی‌ها حاکی از این بود محبوبیت دونالد ترامپ در ایالت آریزونا نسبت به تد کروز، رقیب هم‌حزبی‌اش، بیشتر است. این در حالی است که بنا بر نظرسنجی‌ها، میزان محبوبیت تد کروز از دونالد ترامپ در ایالت یوتا بالاتر است.

همچنین در انتخابات مقدماتی درون‌حزبی دموکرات‌های آمریکا در ایالت آریزونا، هیلاری کلینتون با اختلاف زیادی نسبت به سندرز، به پیروزی رسید. پس از شمارش 100 درصد آرا، هیلاری کلینتون 60.5 درصد و برنی سندرز 36.9 درصد آرا را به خود اختصاص دادند.

با این نتایج، ترامپ همه 58 رای نمایندگان جمهوری خواه را در این ایالت به دست آورد و کلینتون نیز اکثریت 75 رای نمایندگان دموکرات ها را در این ایالت صاحب خواهد شد.

آریزونا یکی از سه ایالت غربی آمریکاست که روز سه شنبه، رقابت های انتخاباتی درون حزبی دو حزب اصلی آمریکا در آن برگزار شد.
سندرز آیداهو را هم فتح کرد.