.
.
.

کره شمالی: آمریکا ما را به جنگی تمام عیار فرا می‌خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارگان رسمی حزب حاکم کره شمالی اعلام کرد که آمریکا با حضور گسترده نظامی خود در منطقه شبه جزیره کره و برگزاری بزرگترین رزمایش مشترک نظامی با کره جنوبی، ندای جنگ طلبی سر داده و پیونگ یانگ را به جنگی تمام عیار فرا می‌خواند.

در گزارشی که خبرگزاری رسمی کره شمالی چهارشنبه ۲۳ مارس منتشر کرده، آمریکا به فرافکنی متهم شده و تحرکات رزمی این کشور در منطقه را با درخواست واشنگتن برای توقف برنامه تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ در تضاد دانسته است.

ارگان حزب حاکم کمونیست کره شمالی که دیدگاه دولت این کشور را منتشر می کند، نوشته است: «آنها از ما می خواهند برنامه هسته ای و تسلیحاتی خود را کنار بگذاریم در حالی که خود با برگزاری رزمایشی بزرگ با کشوری که ما با آنها پیمان صلح امضا نکرده ایم، بر طبل جنگ می کوبند».

این گزارش تاکید کرده است؛ «در صورت بروز درگیری، جنگ فقط محدود به منطقه شبه جزیره کره نخواهد بود بلکه آتش آن گریبان دیگران را نیز خواهد گرفت».

این گزارش ادامه داده است: «چنانچه جنگی در آسیای شمال شرقی آغاز شود فورا به جنگ جهانی تبدیل خواهد شد که قدرت های تسلیحاتی هسته ای را رودرروی یکدیگر قرار می دهد».

این گزارش می افزاید: ب«هتر است آمریکایی ها این‌گونه فکر کنند که آغاز یک جنگ به نفع کسی نیست و دنیا وارد نبردی بزرگ خواهد شد. در چنین صورتی و با عملکردی درایت مندانه می توان به دنبال راه حل بود».

در بخشی از گزارش خبرگزاری کره شمالی آمده است: «آمریکا تصور می‌کند جنگ در شبه جزیره کره به منطقه محدود خواهد شد و تا زمانی که اینگونه گمان می‌کند مشکل هسته‌ای حل و فصل نمی‌شود و در توقف برنامه هسته‌ای تسلیحاتی پیشرفتی به دست نخواهد آمد».

ارگان رسمی حزب حاکم کره شمالی همچنین اضافه کرده است که آمریکا از پیونگ یانگ می خواهد برنامه تسلیحات هسته ای را کنار بگذارد بی آنکه آماده امضای پیمان صلح و یا هر تعهدنامه دیگری باشد.