.
.
.

تشدید اقدام‌های امنیتی در آمریکا پس از حملات خونبار بلژیک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اقدام‌های امنیتی در مناطق مختلف آمریکا ، سه‌شنبه ۲۲ مارس، پس از حملات خونبار بروکسل، تشدید شده است.

پلیس نیویورک اعلام کرد که پس از حملات خونبار بروکسل، اقدام‌های امنیتی را برای «احتیاط‌های اضافی» تشدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، استیون دیویس معاون سخنگوی پلیس نیویورک در بیانیه‌ای اعلام: «پلیس نیویورک وضعیت در بلژیک را از نزدیک تحت نظر دارد و با شرکای بین‌المللی و دفتر تحقیقات فدرال (اف.بی.آی) در تماس دائم است».

او افزود: «تا زمانی که به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنیم، شمار زیادی از نیروهای پلیس مبارزه با تروریسم در خیابان‌ها مستقر شده‌اند».

او خاطرنشان کرد: «تیم‌های پلیس در مناطق با ازدحام سکانی و مراکز وسایل حمل و نقل عمومی مستقر شده‌اند تا حضور پلیس تضمین شده و مردم مطمئن‌تر باشند».

او تاکید کرد: «هیچ نشانه‌ای از وجود میان حملات بروکسل با نیویورک وجود ندارد. پی‌گیری اوضاع بلژیک را از نزدیک از راه نیروهای مبارزه با تروریسم و دفتر تحقیقات فدرال ادامه می‌دهیم و بر این پایه نیروهای پلیس را مستقر می‌کنیم».

در واشینگتن نیز از صبح گشت‌های پلیس در ایستگاه‌های مترو مستقر شده‌اند. اقدام‌های امنیتی در فرودگاه‌های آمریکا هم تشدید شده است.

روز سه‌شنبه چند انفجار، فرودگاه بین‌المللی و متروی بروکسل را هدف قرار داد که دستکم ۳۴ تن را کشت و ده‌ها تن دیگر را زخمی کرد. این خونبارترین حمله تروریستی به اروپا پس از حملات چند ماه پیش پاریس پایتخت فرانسه است. گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.