.
.
.

ترامپ مشاور لبنانی سیاست خارجی خود را انتخاب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری آمریکا، روز دوشنبه هیات مشاوران سیاست خارجی خود را انتخاب کرد. ریاست این هیات با سناتور جف سیسوزنر، است که از دوستان ترامپ می باشد.

ترامپ همچنین ولید فارس را به عنوان یکی از مشاوران سیاست خارجی خود برگزید. ولید فارس در هنگام اعلام این خبر در حال مصاحبه با تلویزیون "الحدث" بود. خبر انتخاب فارس را روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" اعلام کرد.

ولید فارس هنگام خروج از استودیو به تلویزیون "العربیه" گفت که در ماه دسامبر با ترامپ دیداری داشته است. فارس گفت که او به 5 نامزد حزب جمهوریخواه خدمات مشاوره می داده و ترامپ یکی از آنها بوده است.

ولید فارس کیست؟

ولید فارس، لبنانی تبار، بیش از 20 سال پیش به آمریکا مهاجرت کرد. ترامپ هنگام معرفی او به روزنامه واشنگتن پست گفت که فارس دارای درجه دکتراست، و خدمات مشاوره ای، به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم، به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه می دهد.

ولید فارس عضو تیم مشاوران سیاست خارجی ترامپ خواهد بود. دیگر اعضا این تیم پیج کارتر، جرج پاپادوپولوس، متخصصان در امور انرژی؛ جو اسمیت از وزارت دفاع؛ و همچنین ژنرال کیت کلوگ هستند.