.
.
.

آماده باش اروپا در پی انفجارهای تروریستی بروکسل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

28 کشور عضو اتحادیه اروپا روز سه شنبه بمبگذاری بروکسل را محکوم کردند و آنرا "حمله به جامعه دموکراتیک و باز" اروپا دانستند.

در بیانیه مشترک کشورهای عضو اتحادیه اروپا آمده است: "اتحادیه اروپا برای قربانیان حمله تروریستی در بروکسل سوگوار است. این حمله ای به جامعه دموکراتیک و باز ماست."

انفجارهای بروکسل بیش از 35 کشته برجای گذاشته و گروه داعش مسئولیت آنرا به عهده گرفته است.

ماتئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا، در پی موجی از انفجارهای انتحاری در شهر بروکسل، خواستار "اتحاد اروپا برای آزادی و امنیت" شد.

رنزی گفت: "امروز به بلژیک حمله کردند، اما بروکسل پایتخت اتحادیه اروپا نیز هست. این مبارزه ممکن است ماهها و حتی سالها طول بکشد، اما ما آنها را شکست می دهیم."

او افزود: "اروپا به یک پیمان مشترک نیاز دارد تا آزادی و امنیت برقرار شود."

آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان نیز در واکنش به انفجارهای انتحاری بروکسل، آنرا "وحشتناک" خواند، اما گفت که آلمان در "جنگ با تروریسم ثابت قدم است."

مرکل وعده داد که آلمان تمام تلاش خود را "برای یافتن و مجازات تروریستها" بکار خواهد برد. مرکل این سخنان را در مکالمه تلفنی با شارل میچل، نخست وزیر بلژیک عنوان کرد.

مرکل گفت: "جنایتکاران بروکسل تروریستهایی هستند که برای اصول انسانی هیچ ارزشی قائل نیستند. آنها دشمن ارزشهایی هستند که اروپا بر آن استوار است."