.
.
.

چرا کاور پنچره در هنگام پرواز و فرود باید باز بماند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در هر بار جهان با خبری دردناک از سقوط یک هواپیما شنیده می شود. اینگونه حوادث نگرانی ها در نزد مسافران هوایی را افزایش می دهد هر چند که آمار نشان می دهد حوادث جاده ای بسیار بیش از حوادث سقوط هواپیماها است.

از جمله سوالاتی که به ذهن مسافران خطور می کند، اینکه چرا هنگام پرواز و فرود، از سرنشینان خواسته می شود، کاور پنجرها را باز بگذارند. راز این درخواست چیست؟

بسیاری از کارشناسان و خلبانان می گویند که دلیل این کار مطمئنا مشاهده مناظر زیبا نیست بلکه به ایمنی پرواز بستگی دارد.

یکی از خلبانان در این زمینه گفت که با چنین کاری لزوما از تمامی مسافران خواسته می شود تا به همراه خدمه هواپیما آماده باشند و در صورت مشاهده هر چیز غیر عادی چه در خارج هواپیما یا درون آن، فورا خدمه را آگاه کنند.

دیوید روبنسون کارشناس ساخت هواپیما، در اظهاراتی به اندیپندنت گفت:« توانایی دید برای فردی که به نور کم عادت کند، در هنگام بروز حادثه ناگوار، هزار بار بهتر از فردی است که با چنین حوادثی روبرو شود در حالیکه در تاریکی کامل به سر برد، بویژه آنکه تنها 90 ثانیه فرصت دارد از هواپیما خارج شود.

گفتنی است که پنجره های هواپیما تا سال 1953 میلادی، پنجره های مربعی شکل داشته اند و پس از تحقیق در رابطه با سقوط های این هواپیماها متوجه شده اند که دلیل آن همین مربعی شکل بودن پنجره ها بوده است.

چهار ضلعی بودن این شیشه ها باعث می شده تا آنها در برابر فشار بسیار آسیب پذیر باشند و احتمال ترک خوردنشان افزایش یابد. اما درست برعکس آن، گرد و منحنی بودن قاب پنجره ها کمک می کند تا فشار وارده به اطراف پخش گردد و از این رو، هیچ استرسی روی شیشه ها وجود نداشته باشد.