فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترکیه.. ۱۸کشته و ۴۵زخمی در انفجار خودرویی بمب‌گذاری شده در آنکارا

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  خودرویی بمب‌گذاری شده شامگاه چهارشنبه ۱۷ فوریه شماری خودروی نظامی را در آنکارا پایتخت ترکیه هدف قرار داد و بنا بر آخرین آمار اعلام شده توسط دفتر استاندار آنکارا تا لحظه تنظیم این گزارش، این انفجار به کشته شدت دستکم ۱۸ تن و زخمی شدن ۴۵ تن دیگر انجامیده است.

  این منبع رسمی در بیانیه‌ای که بر روی سایت خود منتشر کرده، تاکید کرده است: «بنا بر آخرین گزارش‌ها حمله تروریستی به کشته شدن ۱۸ تن و زخمی شدن ۴۵ تن از شهروندان انجامیده است».

  یک منبع امنیتی در ترکیه گفته است که دلایل اولیه نشان از دست داشتن حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در انفجار دارد.

  اما منابع امنیتی دیگر در مناطق کُرد در جنوب شرق ترکیه می‌گویند که معتقدند گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، عامل انفجار باشد.

  یک مسئول در پلیس ترکیه و گزارش‌های رسانه‌ای می‌گویند که یک خودروی بمب‌گذاری شده یک اتوبوس نظامی را در آنکارا هدف قرار داد.

  شبکه خبری ان.تی.وی گزارش داده است که انفجار در نزدیک اتوبوس کوچک حامل نیروهای نظامی روی داد. تصاویر پخش شده از شبکه سی.ان.ان.تورک هم ستونی از دود سیاه را بر فراز آنکارا نشان می‌دهد.

  سخنگوی حزب عدالت و توسعه، حزب حاکم ترکیه، انفجار آنکارا را «تروریستی» توصیف کرد.

  این انفجار چند متر آن طرف‌تر از پایگاه ریاست ستاد مشترک ارتش، پارلمان و نخست وزیری ترکیه روی داده است. بلافاصله پس از انفجار، احمد داوود اغلو نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که سفر برنامه ریزی شده‌اش به بلژیک را به تعویق خواهد انداخت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران