.
.
.

تصويرى...ملاقات کلونی با مرکل برای بررسى بحران پناهندگان

کلونی اظهارات ترامپ در باره مسلمانان را «جنون تبلیغات انتخاباتی» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جورج کلونی، هنرپیشه برجسته آمریکایی و یکی از ستارگان سینمای جهان به همراه همسر لبنانی‌ تبارش، امل علم الدین حقوقدان و فعال حقوق بشر که برای شرکت در جشنواره فیلم برلین، به آلمان سفر کرده‌اند، برای بررسی اوضاع پناهندگاه سوری در اروپا و نحوه کمک به آنها با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، دیدار و گفت و گو کرده است.

در این جشنواره فیلم جدید جورج کلونی به نام «هيل سيزر» Hail Caesar، به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کلونی گفت:«بحران پناهندگان و موج مهاجرت دسته جمعی از سوریه و عراق که عنوان اصلی اخبار رسانه‌ها بود، میلیونها انسان را شامل شده است».

کلونی در باره سخن دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که گفته بود نباید بگذاریم مسلمانان وارد آمریکا شوند، با توصیف چنین اظهاراتی به «جنون تبلیغات انتخاباتی» گفت:«مطمئنم که آمریکایی‌ها بهترین گزینه را برای حل چنین مسائلی انتخاب خواهند کرد».

جورج کلونی، در دیداری خصوصی خود با آنگلا مرکل، گفت:«بحران پناهندگی تنها شامل سوری ها نمی شود، بلکه مناطق دیگری مانند جنوب سودان و دارفور نیز شاهد مهاجرت یا مرگ انسان‌ها هستیم در حقیقت بحران پناهندگان یک بحران جهانی است و ما 60 میلیون پناهنده در سراسر جهان داریم و این وضعیت بسیار بدی است».

بحران پناهندگان سوری و عراقی آلمان بیشترین عدد پناهندگان را در خود جای داد.طبق گزارش های کمیساریای پناهندگان آلمان در سال 2015 بیش از یک میلیون پناهجو را پذیرفته است.