.
.
.

دخالت زمینی سعودی در سوریه مشروط به مشارکت آمریکا است

"ناتو" طرح سعودی برای مبارزه با "داعش" در سوریا را بررسی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

"العربية.نت" کسب اطلاع کرد که سعودی طرحی را به کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در سوریه ارایه کرده که مشارکت نیروهای ویژه در جنگ علیه داعش را پیشنهاد می‌کند.

بر اساس این طرح ضمن جمع‌آوری اطلاعات، نیروهای میدانی مخالفان معتدل سوری "ارتش آزاد" سازماندهی می‌شوند.

در همین حال یک هیئت به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، نائب ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در نشست ائتلاف بین‌المللی علیه داعش شرکت کرد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، مشارکت سعودی در اعزام نیروی زمینی ویژه به سوریه بشکل منفرد نخواهد بود، بلکه مشروط به مشارکت ایالات متحده و محدود به جنگ با تشکیلات "داعش" در سوریه و نه در عراق خواهد بود.

طرح پیشنهادی سعودی را وزرای دفاع کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی برای جنگ علیه "داعش" در نشست پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" در مقر این سازمان در بروکسل بحث و بررسی می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود که کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی نظرات خود را درباره پیشنهاد سعودی مطرح کنند.

نشست کشورهای ائتلاف در چارچوب سیاسی و راهبردی، زمینه‌ساز بررسی پیشنهادهایی نظامی است که پیشتر رؤسای ستادهای کل این کشورها مورد بحث قرار داده بودند.

کشورهایی که در جنگ علیه "داعش" شرکت دارند، در نشست امروز خود در مقر ناتو در بروکسل تلاش می‌کنند تا تحرک فزاینده‌ای به ائتلاف داده، مکانیزم شرایط نیروهای میدانی در سوریه با مشارکت ایالات متحده را مورد بحث قرار دهند.