.
.
.

لاوروف: آمریکا در حال بررسی طرح روسیه برای پایان بحران سوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های روسی به نقل از سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور نوشتند که روسیه، طرحی «ملموس» برای پایان دادن به بحران سوریه، به آمریکا ارائه داده است. او افزود که واشینگتن در حال بررسی این طرح است.

این در حالی است که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید که روسیه اجرای مذاکرات صلح به منظور پایان دادن به بحران سوریه را دشوار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کری همچنین از مسکو خواست با تلاش‌های جاری برای برقراری آتش بس فوری در سوریه همراهی کند.

وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: «فعالیت‌های روسیه در حلب و سوریه به درجه‌ای افزایش یافته که نشستن پای میز مذاکرات و اجرای گفت‌وگوهای جدی را دشوار کرده است».

در همین حال بثنیه شعبان مشاور سیاسی بشار اسد رئیس جمهوری رژیم سوریه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز، بر ادامه عملیات در شمال سوریه تاکید کرد و گفت که دولت اسد، امیدی به نتیجه بخش بودن دیپلماسی برای پایان بحران ندارد.

هفته گذشته مذاکرات صلح ژنو پیش از نشستن طرف‌های سوری پشت میز مذاکره به حال تعلیق در آمد. میانجی این مذاکرات سازمان ملل متحد بود. دلیل توقف مذاکرات افزایش حملات هوایی روسیه علیه مناطق تحت کنترل مخالفان در سوریه اعلام شد. این حملات که بیشتر آن‌ها بر شمال حلب متمرکز شده، باعث آغاز موج جدیدی از آوارگی غیر نظامیان سوری‌ شده است.

مخالفان خواهان توقف حملات هوایی روسیه و رسیدگی به وضعیت انسانی غیر نظامیان به عنوان پیش‌شرطی برای مذاکرات هستند.