.
.
.

رئیس ستاد کل مشترک ارتش کره شمالی اعدام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ژنرال ری یونگ گی رئیس ستاد کل مشترک ارتش کره شمالی تنها چند روز پس از تاکید رهبر این کشور برلزوم مبارزه قاطع با فساد، اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ یک منبع آگاه در امور مربوط به کره شمالی با اعلام این خبر گفت: «اعدام رئیس ستاد مشترک ارتش کره شمالی به اتهام فساد و مسائل دیگر و در روزهای اخیر صورت گرفته است».

بنا بر این گزارش از دیگر اتهامات ژنرال ری یونگ گیل، رئیس ستاد کل ارتش آزادیبخش خلق کره شمالی سوء استفاده از امکانات دولتی برای پیگیری منافع شخصی و خانوادگی بوده است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سخنانی که چند روز قبل از سوی رسانه های دولتی این کشور بازتاب داده شد، بر لزوم مقابله جدی با فساد دولتی و هماهنگ تاکید کرده بود.

دراین میان برخی رسانه های منطقه به ویژه رسانه های کره جنوبی، این اظهارات عالی ترین مقام کره شمالی را به منزله اذعان وی به وجود فساد در ساختار دولت این کشور و حتی ریشه دار بودن این پدیده در پیونگ یانگ توصیف کردند.

اعدام مقام‌های بلندپایه کره شمالی به دستور رهبر این کشور به بهانه‌های مختلف، مساله‌ای مسبوق به سابقه است. معمولا این مقام‌ها به روش‌هایی فجیع اعدام می‌شوند. قرار گرفتن در معرض خمپاره یا رها شدن در قفس سگ‌های وحشی، از جمله این روش‌ها است.