.
.
.

روسیه: بازداشت گروهی داعشی که برای حمله تروریستی به مسکو برنامه‌ریزی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرویس امنیتی روسیه روز دوشنبه 8 فوریه از دستگیری 7 نفر وابسته به «داعش» در شهر ايكاترينبرگ خبر داد.

به گزارش اینترفاکس به نقل از منابع امنیتی روسیه، این گروه 7 نفره که در کوههای «اورال» بازداشت شده اند، برای حملات تروریستی به شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ خود را آماده می کردند.

به گفته این منابع این گروه تروریستی از شهروندان روسی و کشورهای آسیای مرکزی متشکل شده اند.

این افراد به برنامه ریزی برای انجام حملات تروریستی در منطقه Sverdlovsk سوردلووسک در کوههای اورال نیز اعتراف کردند.

این گروه اعتراف کردند که این گروه توسط یکی از شبه نظامیان داعش فرماندهی می شود . به گفته آنها فرمانده این گروه از کشور ترکیه به روسیه سفر کرده است این گروه جزئیات بیشتری در مورد این شخص ندادند.

ماه گذشته آژانس گردشگری فدرال روسیه، به گردشگران این کشور که به ترکیه سفر می کنند از خطر ربوده شدن توسط افراد وابسته به داعش هشدار داد.

آژانس گردشگری روسیه اعلام کرد که گروه داعش برای ربودن شماری از شهروندان روسیه در ترکیه و انتقال آنها به سوریه برای اعدام «در ملاء عام» یا بکارگیری آنها به عنوان سپر انسانی در دفاع از مناطق خود برنامه ریزی می کند.

پیشتر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفته بود که مسکو اطلاعاتی در دست دارد که اعضای «داعش» در گذرگاه پانکیسی در جورجیا واقع در نزدیکی مرز روسیه در حال آموزش برای انجام حملات تروریستی در داخل خاک روسیه هستند.

روسیه حدود یک ماه پیش به بهانه مبارزه با داعش اقدام به دخالت نظامی در سوریه کرد اما مخالفان سوری می گویند، روس ها بیشتر برای حمایت اسد و جنگ با مخالفان معتدل سوری وارد عمل شدند.