"کودک پناهجو افغان" در سوئد مددکار اجتماعی خود را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک "کودک تنهای پناهجو" روز دوشنبه 25 ژانویه، کارمند 22 ساله خانه محل سکونت خود را در شهر موندال سوئد کشت. این کودک با چاقو به کمر این زن زد و پس از انتقال او به بیمارستان پزشکان نتوانستند این زن مددکار را نجات دهند.

زن مددکار به نام الکساندرا مزهر، 22 ساله و لبنانی تبار است، که در این مرکز ویژه کودکان پناهجو کار می کرد. در این مرکز 8 پسر زیر 18 سال زندگی می کنند. پدر و مادر الکساندرا به یک روزنامه سوئدی گفتند: "او به مانند یک فرشته مهربان بود."

یک "کودک تنها پناهجو"، متولد سال 2000 (15 ساله) بعنوان متهم به قتل بازداشت شده است. آلت قتل (چاقو) نیز در اختیار پلیس قرار دارد.

استفان لوین، نخست وزیر سوئد روز سه شنبه خواستار تحقیق سریع در این باره شد. در گزارش پلیس آمده است که این یک حادثه تروریستی نیست، و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

Advertisementبه گزارش رسانه فارسی زبان "استکهلمیان"، بر اساس قوانین سوئد همه افراد زیر 18 سال کودک محسوب می شوند و قوانین پناهندگی برای آنها بسیار آسانتر از بزرگسالان است. "به همین دلیل در سالهای اخیر هزاران مرد بزرگسال متقاضی پناهندگی که مدارک خود را منهدم کرده اند، بهنگام ورود به سوئد سن خود را کمتر از میزان واقعی آن اعلام کنند تا مشمول قوانین سخانوتمندانه تر مربوط به کودکان شوند."

این موضوع باعث شده تا خانه های کودکان پناهجو در سوئد به محلهای خطرناکی تبدیل شود که در آنها "جرایم خشونت آمیز، زدوخورد، چاقوکشی، تهدید و ضرب و شتم کارمندان و تجاوزات جنسی" رواج دارد.

به گزارش رسانه های سوئدی، این کودک پناهجو افغانی است و طبق قوانین سوئد نام و تصویر او به دلیل خردسال بودن منتشر نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید