تصویری... توفان برف و وضعیت اضطراری در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

توفان برف کم سابقه‌ در مناطق ساحل شرقی آمریکا باعث متوقف شدن زندگی عادی مردم برخی از ایالت ها در این کشور شد.

11 ایالت از ایالت‌های آمریکا از جمله شهرهای واشنگتن و نیویورک در 24 ساعت گذشته با اعلام وضعیت اضطراری از مردم خواستند که تا روز دوشنبه از خانه هایشان خارج نشوند.

در همین حال منابع پلیس و خدمات اورژانس این کشور اعلام کرد که تاکنون بیش از 17 نفر بر اثر این توفان برف جان خود را از دست دادند. به گفته پلیس اغلب این قربانیان در اثر تصادف در جاده یا در حین تمییز کردن در خانه هایشان یا بر اثر سیلی که در برخی مناطق ساحلی مانند نیوجرسی آمده بود، جانشان را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار العربیه در آمریکا، بیش از 85 میلیون نفر از مردم سواحل شرقی ایالات متحده مانند نیویورک، واشنگتن پنسیلوانیا، نیوجرسی، ویرجینیا، مریلند و کارولینای شمالی، تحت تاثیر این توفان قرار گرفته اند.

شدت توفان به حدی بود که همه فرودگاهها بسته و طی 24 ساعت گذشته، 6300 پرواز هواپیماهای مسافربری تنها در واشینگتن و نیویورک بخاطر شرایط جوی لغو شد.

بر اثر این توفان خیابانهای دو شهر واشنگتن و نیویورک در حالت عادی ترافیک سنگینی دارند، به خاطر شرایط جوی جمعه شب خالی از مردم شد. پیشتر مقام های شهرداری واشنگتن اعلام کردند مترو و سرویس حمل و نقل شهری تا اطلاع بعدی تعطیل است.

در ایالت نیوجرسی، مقامات در شهرک ساحلی بارنگت، دستور تخلیه اجباری برای سکنه شهر صادر کردند زیرا جزر و مد ناشی از ماه شب چهاردهم، آب دریا را به داخل شهر کشانده بود.

مقامات پیش‌تر در دست کم ده ایالت، شامل دله ور، جورجیا، کنتاکی، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، تنسی، ویرجینیای غربی، نیویورک، مریلند و ویرجینیا، وضعیت اضطراری اعلام کرده بودند.

در همین حال نیروهای دفاع مدنی و گارد ملی به تمیز کردن خیابان‌های اصلی و نجات برخی از شهروندان پرداختند.

آمریکایی ها یک روز قبل از توفان با خرید نان ، شیر، شمع و غیره خود را برای شرایط غیرعادی آماده کردند.بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید