نخست وزیر بریتانیا از انزوای زنان مسلمان انتقاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه 18 ژانویه گفت لازم است به زنان مسلمان در بریتانیا کمک شود تا زبان انگلیسی را بیاموزند. او گفت که این اقدام برای جلوگیری از تبعیض و جداسازی جنسیتی در جوامع مسلمان بریتانیا لازم است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کامرون گفت که زمان آن رسیده تا جلوی "رفتارهای واپسگرایانه" بعضی از مردان مسلمان نسبت به زنان، که خواستار "کنترل زیانبار" آنها هستند، گرفته شود.

او گفت که به دلیل "مدارای غیرفعال بعضی از فکر اشتباه رشد جداگانه" پیروی می کنند. "رشد جداگانه" یک مفهوم نژادپرستانه است که در آفریقای جنوبی برای جدا کردن رنگین پوستها از سفید پوستان بکار گرفته می شده است.

رهبر حزب محافظه کار بریتانیا از یک برنامه 20 میلیون پوندی برای آموزش زبان انگلیسی به زنان جوامع جداافتاده مسلمان در این کشور خبر داد تا از این طریق آنها بتوانند در جامعه نقش داشته باشند.

کامرون گفت مهاجران مجبورند تا مهارت زبان انگلیسی خود را افزایش دهند و گرنه اقامت آنها ممکن است بخطر بیافتد.

آمارها نشان می دهد که حدود 190 هزار زن مسلمان- 22 درصد- با وجود اقامت چندین ساله در بریتانیا، یا اصلا انگلیسی صحبت نمی کنند و یا دانش آنها به این زبان ناچیز است. حدود 40 هزار نفر از این زنان اصلا انگلیسی صحبت نمی کنند.

کامرون این موضوع را به افراط گرایی مربوط دانست و گفت رشد جداگانه باعث شده تا نسل های بعدی به دنبال چیزی برای چسبیدن به آن بگردند.

او گفت که زنان مسلمان "نمونه هشدار دهنده جداسازی اجباری، تبعیض، و انزوای اجتماعی در جامعه بریتانیا هستند."

او افزود: "ما باید با آن دسته از مردانی که رفتاری واپسگرایانه دارند برخورد کنیم. رفتار آنها به زنان، خواهران و دختران آنها آسیب می رساند. ما دیگر نمی توانیم نسبت به این رفتار مدارا کنیم و باید حقیقت را بگوییم."

نخست وزیر بریتانیا گفت "باید کاملا ارزشهای خود را برای کسانی که جامعه ما را برای زندگی انتخاب می کنند توضیح دهیم، تا بتوانیم با یکدیگر این کشور را بسازیم."

او گفت که این وظیفه مهاجران است تا زبان انگلیسی را یاد بگیرند، اگر که می خواهند که اقامت و شهروندی آنها در بریتانیا ادامه یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید