27 کشته و18 زخمی درحمله تروریستی به هتلی در بورکینافاسو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور بورکینافاسو روز شنبه 16 ژانویه اعلام کردند که حمله تروریستی شامگاه جمعه به هتلی مجلل در شهر آواگادوگو پایتخت این کشور 27 کشته و 18 زخمی برجای گذاشت.

شامگاه جمعه آواگادوگو، پایتخت بورکینافاسو شاهد انفجار دو خودرو بمب‌گذاری شده در مقابل هتلی مجلل در این شهر بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر کشور بورکینافاسو شامگاه جمعه اعلام کرد که پلیس این کشور با کنترل اوضاع موفق شد 126 تن از کسانی که در هتل اقامت داشتند را به جاهای دیگری انتقال دهد.

طبق این گزارش افراد مسلح وابسته به القاعده که این هتل را مورد حمله قرار دادند . تمام راه های ورودی به هتل را با بمبگذاری کرده و گروگان ها را به طبقه بالای هتل انتقال دادند.

به گفته یکی از افسران پلیس این کشور نیروهای ویژه فرانسوی و آمریکایی برای نجات گروگان ها به کمک نیروهای پلیس بورکینافاسو شتافتند.

این افسر که نخواست نامش فاش شود در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت:«بمبگذاری راههای ورود به داخل هتل ماموریت پلیس برای نجات گروگان هایی که در طبقه بالای هتل انتقال داده شدند را با دشواری هایی روبر کرده است.

به گفته منابع امنیتی بورکینافاسو انفجارهای مهیب که به همراه حمله افراد مسلح و گروگان‌گیری در هتلی مجلل در پایتخت بورکینافاسو تاکنون به کشته شدن بیش از 20 تن منجر شده است.

روبرتو سانگاری، رئیس بیمارستان یالگادو وودراگو، در پایتخت بورکینافاسو اعلام کرده که هنوز آمار دقیقی از قربانیان در دست ندارد اما تاکنون تعداد 27 کشته و 18 زخمی به بیمارستان انتقال داده شدند .

گفته می شود که این هتل اغلب محل اقامت کارمندان سازمان ملل متحد و گردشگران غربی بوده است.

سفیر فرانسه در بورکینافاسو در رسانه اجتماعی توییتر نوشته نیروهای ضربت که گفته می‌شود نظامیان فرانسوی هم در میان آنها هستند تلاش می‌کنند گروگان‌ها را آزاد کنند.

در همین حال آلفا بری، وزیر خارجه بورکینافاسو در گفت گو با خبرگزاری فرانسه گفته است که نیروهای ضربت این کشور آماده اقدام برای آزادسازی گروگان‌ها شده‌اند.

گروه «القاعده فی المغرب الاسلامی» شاخه القاعده در کشورهای شمال آفریقا مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم