خصوصیات جدید انسان در اثر تغييرات محیط زیستی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک دانشمند بریتانیایی روز چهارشنبه 13 ژانویه ادعا کرد که در اثر تغییرات محیط زیستی، انسانها ممکن است مجبور شوند خصوصیات تازه از قبیل پنجه های اردکی و چشمهای گربه ای پیدا کنند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی دیلی میل، کارشناسان از هم اکنون مشغول بررسی تغییرات ظاهری انسانها در شرایطی هستند که در آینده ممکن است زمین با آن روبرو شود، از قبیل آب شدن یخهای قطبی و بالا آمدن سطح آب دریاها. آنها همچنین شرایط دیگر مانند دوران یخبندان جدید و یا زندگی در فضا را نیز در نظر می گیرند.

دکتر ماتیو اسکینر، یک دیرینه شناس از دانشگاه کنت بریتانیا، این سه شرایط را در نظر گرفته و با کمک یک هنرمند به نام کوینتین دیواین شکل ظاهری انسانها در این شرایط را نمایش داده است.

دکتر اسکینر می گویند بعضی تغییرات مانند دست و پای اردک گونه می تواند سریعا در انسانها از طریق اختلاط ژنتیکی ظاهر شود.

دیگر تغییرات که به انسانها اجازه زندگی در شرایط دشوار را می دهد، می تواند در طی چندین صد نسل و از طریق انتخاب طبیعی و یا مهندسی ژنتیکی بدست بیاید.

دکتر اسکینر می گوید در "جهان آبی" که نتیجه گرمایش زمین خواهد بود، انسانها ممکن است دستهای اردکی و چشمانی گربه ای پیدا کنند تا بتوانند در محیطهای آبی و کم نور زندگی کنند. پیدایش یک لایه چربی هم می تواند ما برای ماندن طولانی مدت در زیر آب آماده کند.

در شرایط یخبندان هم احتمالا ما سفید تر خواهیم شد، موی بدنمان بیشتر می شود و اندامی تنومندتری خواهیم داشت.

اما زندگی در سیارات دیگر احتیاج به تغییراتی دارد تا انسانها بتوانند با کمبود نیروی ثقل کنار بیایند. دستهای بلندتر و پاهای کوتاهتر، و انگشتان پا بلند تر خواهد شد تا بتوانند مانند دست کار کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید