داعش مسئولیت انفجار شهر جاکارتا در اندونزی را به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

داعش مسئولیت 7 انفجار قوی در شهر جاکارتا، پایتخت اندونزی در صبح پنجشنبه 14 ژانویه را به عهده گرفت. یکی از بمبها در نزدیکی دفتر سازمان ملل متحد در این شهر منفجر شده است.

وزارت اطلاعات اندونزی اعلام کرد 5 شبه نظامی، که تعدادی از آنها خارجی هستند، کشته شدند، و در اثر این بمبگذاری 2 شهروند اندونزی نیز بقتل رسیدند.

لوهوت بانجایتان، وزیر اطلاعات اندونزی به خبرنگاران گفت: "اکنون همه چیز تحت کنترل است. امیدواریم مردم آرامش خود را حفظ کنند و احتیاطهای لازم را بجا آورند. رویدادهای مشابه در شهرهای دیگر جهان مانند پاریس، مومبای، نیویورک اتفاق می افتد و در اینجا نیز می تواند روی دهد."

او افزود: "از نقش داعش در این حمله بی اطلاع هستم و نمی توانم آنرا تایید کنم." اما او گفت که یکی از شبه نظامیان کشته شده خارجی است.

خبرگزاری "اعماق" وابسته به گروه داعش نوشت که نیروهای این سازمان "خارجیان و نیروهای امنیتی حامی آنها" را در جاکارتا هدف قرار داده است.

به گزارش پلیس و شاهدان عینی، انفجار بمب در یک کافه در شهر جاکارتا در کشور اندونزی در روز پنجشنبه 14 ژانویه به کشته شدن دستکم 7 نفر و زخمی شده تعدادی دیگر انجامید. صدای تیراندازی نیروهای امنیتی در خارج این کافه برای مدتها شنیده می شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این انفجار در یک مرکز خرید به نام "ساریناه" روی داد و پس از انفجار اجساد بر روی زمین این مرکز پراکنده بودند.

پلیس از مردم خواست تا به این محل نزدیک نشوند، زیرا خطر بمبهای بیشتری می رفت. هلی کوپترها بر فراز محل در پرواز بودند و منطقه به وسیله پلیس بسته شده بود. پلیس همچنین گفته است که تک تیراندازان بر فراز بام خانه ها مستقر هستند و از خبرنگاران خواست تا نزدیک نشوند.

انفجار در یک کافه استارباکس در این مرکز خرید روی داده که منجر به خرابی عمده این کافه شده است. پلیس توانست یکی از زخمی شدگان را از محل خارج کند، در حالیکه صدای تیراندازی بگوش می رسید.

این حمله چند روز بعد از آن روی داده که پلیس جاکارتا بخاطر اخبار رسیده در مورد امکان حمله انتحاری در مراسم سال نو میلادی، دست به اقدامات شدید امنیتی در این شهر زده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید