گزارش‌هایی از سرقت کمک‌های ترکیه به پناهجویان سوری توسط حزب‌الله و ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

برحی رسانه‌های ترکیه در گزارش‌هایی، حزب‌الله لبنان را به سرقت کمک‌های غذایی هلال احمر ترکیه به اردوگاه‌های پناهجویان سوری در لبنان از راه برداشتن آرم سازمان هلال احمر ترکیه از روی این کمک‌ها و قرار دادن آرم هلال احمر ایران به جای آن، خبر دادند.

یکی از رسانه‌هایی که این گزارش را منتشر کرده، روزنامه «ینی شفق» نزدیک به دولت ترکیه بود. این روزنامه نوشته است: «نیروهای حزب الله در کنار برچسب پرچم ایران بر روی کمک‌های ترکیه می‌نویسند: هدیه هلال احمر ایران و این کمک‌ها را با عنوان اهدایی از ایران، میان پناهجویان توزیع می‌کنند».

این روزنامه افزوده است: «حزب الله می‌خواهد پناهجویان سوری در اردوگاه‌ها گمان کنند این تنها ایران است که به آن‌ها کمک می‌کند».

تا کنون این خبر را هیچ منبعی در هلال احمر ترکیه به طور رسمی اعلام نکرده است اما عکس‌هایی در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که کمک‌هایی با پرچم ایران را نشان می‌دهد و در پشت، آرم هلال احمر ترکیه دیده می‌شود.

هلال احمر ترکیه در حال حاضر کمپینی برای جمع آوری کمک‌های ویژه فصل زمستان برای پناجویان سوری حاضر در اردوگاه‌های ترکیه، اردن، لبنان و عراق آغاز کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم