پادشاهی سعودی سومین کشور خوشبخت جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس تحقیق جدیدی که موسسه بین المللی WIN/Gallup انجام داده و با مردم 68 کشور جهان مصاحبه کرده است، کشور پادشاهی عربی سعودی مقام سوم را در میان خوشبخت ترین مردم کشورهای جهان داراست. در این گزارش کشور عراق بدبخت ترین کشور جهان شناخته شده است.

در این تحقیق سال 2015 سال خوشی بحساب می آید، زیرا 66 درصد مصاحبه شوندگان خود را شادمان دانستند. این رقم نسبت به سال 2014 که 70 درصد مصاحبه شوندگان خود را شاد می دانستند کمی کاهش یافته است. از میان 66 هزار نفری که با آنها مصاحبه شده، 10 درصد بدحال بودند که نسبت به سال قبل 4 درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی ایندپندنت در همه پرسی معاییری مانند حقوق عمومی، آموزش، بهداشت، پیشرفت اقتصادی، امید به آینده و امنیت در نظر گرفته شده است که سعودی پس از کلمبیا و جزایر فیجی در جایگاه سوم قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش پاسخ به پرسش‌هایی درباره ثروت شخصی و ثبات زندگی شهروندان سعودی نیز نتایج بسیار مثبتی را به سود این کشور چه در خاورمیانه و چه در سطح جهانی نشان می دهد.

نتایج همه پرسی نشان می دهد که 70% شهروندان سعودی به آینده کشورشان امیدوارند در حالی که تنها 14% به این آینده اظهار بدبینی کرده اند اما 15% از آنان معتقدند که وضعیت تغییری نخواهد کرد.

در این تحقیق خوشبخت ترین کشور جهان کلمبیا در آمریکای جنوبی است که 85 درصد مردم آن خود را سعادتمند می دانند، و در مرتبه بعدی کشور کوچک فیجی قرار دارد و پس از سعودی کشورهای در لیست خوشبخت ترین کشورهای جهان به ترتیب نام آذربایجان، ویتنام، آرژانتین، پاناما، مکسیک، اکوادور و چین مشاهده می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size