آلمان.. هشدار در مونیخ؛ خطر حمله تروریستی همچنان بالا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس آلمان روز جمعه ۱ ژانویه ۲۰۱۶ اعلام کرد که خطر احتمال حمله تروریستی در مونیخ همچنان بالا است و نیروهای امنیتی این کشور پس از هشدار درباره احتمال انجام عملیات انتحاری از سوی گروه داعش، همچنان در حالت آماده باش قرار دارند.

پلیس مونیخ شامگاه پنجشنبه و در آستانه آغاز سال جدید میلادی، ایستگاه اصلی راه آهن شهر و یک ایستگاه دیگر را تخلیه کرده و از مردم خواست از تجمع در یک محل پرهیز کنند.

سخنگوی پلیس مونیخ گفت: «با توجه به اینکه خطر همچنان بالا است، هنوز شمار زیادی از نیروهای امنیتی در وضعیت آماده باش به سر می‌برند».

وی افزود که شواهدی بر حضور پنج تا هفت نفر وجود داشت که در صدد انجام حملاتی انتحاری احتمالی به نام داعش در ایستگاه باسینگ، ایستگاه اصلی قطار در مونیخ که نزدیک به محل برگزاری‌های جشن‌های آغاز سال میلادی است، بودند.

سخنگوی پلیس مونیخ در ادامه گفت: «هنوز وجود این افراد حتمی نیست اما باید آن را جدی گرفت زیرا مساله‌ای باور پذیر است».

رادیو و تلویزیون مونیخ روز گذشته گزارش داد که مقامات آلمانی، نخست اطلاعاتی از دستگاه امنیتی آمریکا و سپس از فرانسه دریافت کردند که نشان می‌دهد هفت عراقی خود را برای انجام حملاتی در شهر مونیخ آماده می‌کنند.

بر اساس این اطلاعات، این افراد می‌خواستند عملیات خود را در دو ایستگاه قطار شهر انجام دهند.

این در حالی است که پلیس آلمان روز جمعه هیچ عملیات بازداشتی نداشته است، همچنین دو ایستگاه قطار پس از توقف چند ساعته، برای عموم باز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید