.
.
.

بوی باروت.. فروش عطری برگرفته شده از شخصیت پوتین در مسکو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از این پس می‌تواند خود را یکی از مشاهیر هالییود یا ستاره‌های پاپ بداند چرا که عطری برگرفته از شخصیتش به بازار آماده است.

این عطر که «عطر نخست رهبران» نام گرفته، هم‌اکنون در بازارهای مسکو به قیمت 6 هزار روبل (خدود 85 دلار) فروخته می‌شود.

به نوشته روزنامه بریتانیایی «تلگراف»، بر روی شیشه سیاه رنگ عطر جدید، نیم رخ پوتین کشیده شده و روی آن نوشته شده است: «بر گرفته از شخصیت ولادیمیر پوتین». جالب این است که این عبارت به زبان انگلیسی نوشته شده با وجود این‌که پوتین، بر ضرورت دوری از زبان انگلیسی در تبلیغات کالاهای روسی، تاکید دارد.

ولادیسلاو ریکونوف سازنده عطر در مراسم ارائه این عطر جدید در مجموعه مغازه‌های زنجیره‌ای GUM در مسکو گفت: «این عطر گرم، قوی و کامل است.»

رسانه‌های روسی به نقل از ریکونوف گزارش داده‌اند که افزوده است: «این عطر با وجود قوت، نرم است.»

از این عطر تنها 2 هزار شیشه عرضه شده است و قرار است سال آینده، زنانه‌اش هم به بازار آید.

در حالی است که برخی از رسانه‌های روسی نوشته‌اند که عطر، به دلیل بوی صنوبر، یادآور جنگل است، برخی به شوخی درشبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که بوی عطر بیشتر شبیه بوی تحریم‌ها است. یکی از کاربران هم نوشته است، بوی عطر همچون «باروت، خون و روغن است.»

در سال‌های اخیر اهمیت دادن به شخصیت پوتین افزایش یافته است. او در فوریه 2014 با اعلام تصمیم انضمام جزیره کریمه اوکراین به روسیه، خشم غرب را برانگیخت. از آن پس عکس‌های پوتین بر پیراهن‌ها، لیوان‌ها و دیگر هدایا و یادگاری‌ها چاپ شد. ترانه‌هایی هم در مدح او سروده شد.

اخیرا هم محبوبیت جوزف استالین دیکتاتور اتحاد جماهیر شوری سابق در روسیه افزایش یافته است. اخیرا مرکز استالین در شهر پینزا در روسیه افتتاح شد و تقویم استالین برای سال 2016 هم فروخته می‌شود.