.
.
.

در اشتباهی جنجالی، کلمبیا به جای فیلیپین برنده رقابت دختر شایسته جهان اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در اقدامی غیر منتظره، بامداد روز دوشنبه، مجری مراسم "دختر شایسته جهان" که حدود 600 میلیون تماشاگر تلویزیونی در سراسر دنیا پخش زنده آن را از شهر لاس وگاس مشاهده می‌کردند، نام نماینده کلمبیا را به طور اشتباه به عنوان برنده رقابت‌ها اعلام کرد امام دقایقی بعد ضمن معذرت خواهی، کاندیدای فلیپینی را برنده این رقابت معرفی کرد.

مجری این مراسم "استیو هاروی"، کمدین و مجری مشهور امریکایی و نویسنده کتاب "رفتار زنانه و اندیشه مردانه من" بود، وی نخست از "آدریانا گوتیرز آروالو"، نماینده‌ی کلمبیا به عنوان برنده‌ی تاج این رقابت نام برد، اما دو دقیقه بعد در حالی که نماینده کلمبیا تاج بر سر از خوشحالی سر از پا نمی‌شناخت و به ابراز احساسات حاضران در مراسم واکنش نشان می‌داد، "هاروی" بار دیگر روی صحنه ظاهر شده و ضمن قبول مسئولیت این اشتباه، "پیا آلونزو ورتزباک"، نماینده‌ی فیلیپین را برنده‌ی نهایی اعلام کرد.

اعلام اشتباه نام نماینده‌ی کلمبیا، این دختر زیبارو را در معذوریت و مجری برنامه را در مخمصه قرار داد و باعث شد تا این مراسم بسیار مجلل و پر زرق و برق که در چهار گوشه جهان از طریق ماهواره‌ها بطور زنده پخش می‌شد با رسوایی پایان یابد.

هاروی هنگامیکه با شرمندگی به صحنه آمد در حالیکه این پا و آن پا می‌کرد برگه‌ی اعلام نام برنده‌ی اصلی رقابت را به همه نشان ‌داد و گفت: «من شخصا مسوول این اشتباه هستم. می‌توانید برگه را ببینید که دقیقا نام فیلیپین به عنوان برنده روی آن نوشته شده است. من اشتباه وحشتناکی کردم. کلمبیا دوم است...».

در این هنگام در حالیکه خود نماینده فیلپین نیز با شنیدن سخنان هاروی غافلگیر شده بود، توسط دختر شایسته آمریکا که در کنار او ایستاده بود کسب اطمینان کرد که نام او به عنوان برنده اعلام شده، پس از مدت کوتاهی مکث کردن، بطور آهسته به سوی صحنه رفت و در کنار نماینده کلمبیا جای گرفت، این اتفاق در میان تماشاگران حاضر هیاهو راه انداخت، "پائولینا وگا"، "دختر شایسته‌" کلمبیایی سال گذشته‌ی جهان، پس از لحظاتی بار دیگر آمد و تاج 30 هزار دلاری را از سر هم‌وطن خود برداشت و بر سر نماینده‌ی فیلیپین گذاشت.

نماینده فیلیپین که برنده حقیقی رقابت‌ "دختر شایسته جهان" برای سال 2015 در لاس وگاس آمریکا شد، هنرپیشه و مانکنی است که مادرش فلیپینی و پدرش آلمانی است، او 26 سال پیش در شهر اشتوتگارت آلمان چشم به جهان گشود، اما بیشر زندگی خود را در فیلیپین سپری کرده است .

در هر صورت رقابت امسال "دختر شایسته جهان" در نتیجه اشتباه غیر عمد استیو هاروی، کمدین آمریکای، بسیار جنجال برآنگیز شد و حتی زمانی که تاج از روی سر نماینده کلمبیا برداشته و بر سر نماینده فلیپین نهاده شد در این لحظه نیز پخش زنده‌ی مراسم به سرعت قطع شد و بدین سان میلیون‌ها بیننده‌ی تلویزیونی در سراسر جهان صحنه‌های پر مخمصه پایان مراسم را مشاهده نکردند.