.
.
.

محدودیت های ویزای آمریکا با امضای اوباما تبدیل به قانون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با امضای لایحه بودجه سال آینده این کشور که مبلغ آن 1.1 تریلیون دلار است، محدودیت‌های تازه‌ای برای ورود به این کشور را هم به عنوان بخشی از قانون بودجه تایید کرده است.

این محدودیت‌ها که ده روز پیش در مجلس نمایندگان آمریکا مطرح و به تصویب رسیده بود شامل برخی از شهروندان 38 کشوری می‌شود که در حال حاضر بدون ویزا می توانستند به آمریکا سفر کنند .

بر اساس فصل 203 از متن بودجه سال آینده آمریکا - که بعد از تصویب سنا و امضای اوباما به قانون تبدیل شده - اگر شهروندان این 38 کشور در پنج سال گذشته به سوریه، عراق یا کشورهای حامی تروریسم از نظر وزارت خارجه آمریکا (ایران، سودان و سوریه) سفر کرده باشند، نمی‌توانند مانند گذشته بدون ویزا وارد آمریکا شوند. این افراد باید پیش از سفر به ایالات متحده باید در خواست ویزا کنند.

براساس این قانون ایرانیانی که دارای تابعیت دوگانه ایرانی اروپایی هستند و به ایران سفر کرده باشند دیگر نمی توانند بدون ویزا وارد آمریکا شوند. هدف از این قانون جلوگیری از ورود تروریست ها و افرادی است که برای همکاری با گروه های تروریستی به این 5 کشور سفر کرده اند.

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در اعتراض به این قانون گفت که این نقض فاحش توافقنامه برجام از سوی آمریکاست.