.
.
.

دعوای لفظی شاهزاده الولید میلیاردر سعودی با دونالد ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده الولید بن طلال آل سعود، در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در آن خواستار منع مسلمانان از ورود به آمریکا شده بود، او را «ننگی برای ایالات متحده آمریکا» توصیف کرد.

اظهارات ترامپ انتقادهای گسترده ای را در سطح جهان علیه او در بر داشت به طوری که برخی ها او را "هیتلر جدید" توصیف کردند. برخی شهردارى‌هاى آمریکا نیز او را به عنوان یک «ریزیست» خواستار منع وی از ورود به ایالت هایشان شده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، الولید بن طلال در حساب توییتری خود خطاب به ترامپ نوشت:« تو نه تنها برای حزب جمهوری خواهان بلکه برای همه ایالات متحده آمریکا یک ننگ به شمار می آیی ».

وی سپس به او گفت:«بهتر است که از رقابت های تبلیغاتی برای ریاست جمهوری آمریکا خارج شوی چون تو هرگز پیروز نخواهی شد».

ترامپ نیز پس از چند ساعت در پاسخ به ولید بن طلال در حساب تویتری خود نوشت :«شاهزاده ولید "احمق" می خواهد با پولی که از پدرش به ارث برده بر سیاستمداران آمریکا تاثیر بگذارد، اگر من انتخاب شدم هرگز این اجازه را به او نخواهم داد».

طی چند روز گذشته موسسه‌های اقتصادی دونالد ترامپ به دلیل اظهاراتش علیه مسلمانان ضررهای‌های مالی هنگفتی را در خاورمیانه متحمل شده است. ترامپ مالک چندین سوپر مارکت بزرگ در جهان و خاورمیانه است که در آن وسایل لوکس خاگی مانند لامپ های زینتی، آینه و جعبه های طلا و جواهر به فروش می رسد.

امارات متحده عربی و برخی تاجران کویتی وسایل سوپر مارکت های دونالد ترامپ را تحریم کردند.

در همین حال بنیاد املاک «داماک» در دبی روز پنجشنبه اعلام کرد نام و تصویر دونالد ترامپ را از موسسه خود حذف خواهد کرد. این موسسه قراردادی برای ساختن «زمین گلف» با هزینه شش میلیارد دلار با ترامپ بسته بود. اما پس از اظهارات اخیر وی قرار است این قرار داد لغو شود.

شاهزاده الولید بن طلال در تعدادی از موسسه‌های معروف بین المللی مانند « سیتی گروپ» و «توییتر» سهام دارد. او در ماه ژوئیه اعلام کرد، سال های آینده از طریق "بنیاد انسانی الولید" مبلغ 32 میلیارد دلار به کارهای خیریه و انسان دوستانه اهدا خواهد کرد.